Úzkosť alebo srdcové choroby? Naučte sa ich rozlíšiť

Väčšina ľudí počas svojho života zažije záchvaty paniky alebo úzkosť. Ak chce vaše telo utiecť pred poškodením a nebezpečenstvom, prechádza do panického útoku alebo do úzkostného režimu. To spôsobí, že sa vaša srdcová frekvencia zvýši a bude tvrdšie biť. Život s týmito dvoma podmienkami nie je jednoduchý a určite môžu zhoršiť kvalitu vášho života. Môžu dokonca viesť k depresii. Panické záchvaty majú rovnaké príznaky, ktoré môžu napodobňovať fibriláciu predsiení, čo je ochorenie srdca, ktoré znamená nepravidelný srdcový rytmus. Viete, ako rozoznať tieto dve podmienky od seba?

Tachykardia môže spôsobiť úzkosť

Abnormálne srdcové rytmy alebo tachykardia sú, keď vaše srdce bije viac ako 100 krát za minútu. Tachykardia sa môže vyskytnúť u ľudí so zdravým srdcom a u ľudí, ktorí mali predchádzajúce srdcové problémy. Abnormálny srdcový rytmus nie je vyvolaný cvičením alebo inými činnosťami a môže spôsobiť príznaky, ako sú nepohodlie na hrudi, dýchavičnosť, citlivosť hlavy, búšenie srdca a dokonca môže spôsobiť smrť.

5 kľúčov, ktoré naznačujú abnormálne srdcové rytmy

1. Príznaky

Ak vaša úzkosť spôsobuje vašu srdcovú rasu, niečo spôsobuje stresové pocity, ktoré vedú k zvýšenému srdcovému rytmu. Ak si všimnete, že vaše srdce začína závodiť, nasleduje úzkosť, môže to znamenať, že niečo nie je v poriadku so srdcom.

2. Záchvaty alebo omdlievanie

Záchvaty paniky a úzkosť môžu zriedka spôsobiť, že človek omdlie. Ak pred vydaním nie je varovný signál, zvyšuje sa riziko srdcových problémov. Ak ste niekedy prekonali záchvaty, mali by ste sa dať skontrolovať u svojho lekára.

3. Hyperventilácia

Panika a úzkosť môžu spôsobiť hyperventiláciu. Môžete cítiť brnenie a znecitlivenie v koncoch prstov a okolo úst. Tiež, ak mdloby alebo pociťujete malú hlavu, znamená to, že váš krvný tlak pravdepodobne klesá, čo je príznakom abnormálneho srdcového rytmu.

4. Spúšťače

Tachykardia je často dôsledkom spúšťacích, extra srdcových rytmov v srdcových komorách. Väčšina ľudí občas zažije extra beaty, ale ľudia so srdcovými problémami ich často cítia. Ľudia s úzkosťou zažívajú zvýšenú srdcovú frekvenciu, ale bez preskočení alebo ďalších rytmov.

5. Oslabujúce srdce

Srdce reaguje normálne u ľudí s úzkosťou. Na druhej strane ľudia, ktorí trpia abnormálnym srdcovým rytmom, musia svoj problém liečiť, pretože to môže oslabiť ich srdce a spôsobiť zlyhanie srdca. Zvýšená srdcová frekvencia spôsobená úzkosťou nespôsobuje oslabenie srdca.

Sledujte svoje srdce, aby ste zistili úzkosť alebo tachykardiu

Najlepším spôsobom, ako sa naučiť, či trpíte úzkosťou alebo srdcovými problémami, je sledovať vaše srdce. Monitor srdca zaznamená vaše srdcové rytmy vo dne i v noci a pomôže vám nájsť diagnózu. Dohodnite si stretnutie so svojím lekárom a on vás nastaví na sledovanie srdca a pomôže vám zistiť, či sa vo vašom srdci niečo nie je v poriadku.

ZDROJ:womendailymagazine.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>