Užívajte počas leta tento vitamín a viac vás otravné komáre trápiť nebudú

Všetci milujeme leto, ale my všetci sa hneváme neustále návštevy komárov. Nebzučia len v uchu a spôsobujú mimoriadne svrbivé uhryznutie, ale tiež šíria choroby na viac ako 700 miliónov ľudí ročne.

Existuje množstvo repelentov proti komárom na trhu, ktoré však často obsahujú vysoko chemické látky, ktoré môžu viesť k rôznym vedľajším účinkom.

Na druhej strane je tu vitamín, ktorý vám môže pomôcť odpudzovať ich úplne prirodzeným spôsobom a udržať ich v zátoke počas celého leta. Tento vitamín je B1 alebo tiamín, najčastejšie sa vyskytuje vo vajciach, kapuste, ovsených vločkách, kvasinkách, špargli, pečeni, hnedej ryži.

Tento vitamín rozpustný vo vode posilňuje imunitný systém a znižuje stres a čo je dôležité tu, môže zmeniť prírodný zápach nášho tela, ktorý láka komáre a hmyz.

Niektoré stavy, ako je anorexia, žalúdočný bypass, chronický alkoholizmus a Crohnova choroba, môžu znížiť hladinu tohto vitamínu v tele.

Ak chcete tieto hladiny optimalizovať, mali by ste zvýšiť príjem potravín bohatých na tiamín alebo 100 mg denne. Po dvoch týždňoch už nebudete bojovať s týmito otravnými stvoreniami.

Liečba uhryznutí komárov

Ak chcete liečiť bolestivé a svrbivé miesta od komárov, musíte miesto uhryznutia potierať jablkovým octom.

Navyše môžete na zasiahnuté miesta vložiť čerstvý rez cesnaku alebo plátok surovej cibule, aby ste predišli infekciám a uvoľnili tieto príznaky. Môžete tiež potlačiť svrbenie a možnú infekciu použitím kalamínového krému alebo krému na hydrokortizón.

Navyše navrhujeme recept silného prírodného repelentu proti komárom:

zloženie:

  • ½ čajovej lyžičky čarodejnice
  • 15 kvapiek levanduľového oleja
  • 15 kvapiek olej z čajovníka
  • varená voda

Inštrukcie:

Vyplňte pol litorvú striekaciu fľašu s vriacou vodou až do polovice, pridajte oleje a čarodejnicu, trocha sa potriasie a vždy používajte repelent, keď idete von alebo do prírody.

ZDROJ:naturalcuresworld.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>