Užitočný a liečivý šalát uhorka s cesnakom: znižuje hladinu cholesterolu a reguluje vysoký krvný tlak. Vychutnajte si jeho bohatú chuť a okamžite zlepšíte svoje zdravie!

Jednou z najčastejších ochorení v súčasnosti je vysoký krvný tlak. Toto sa zvyčajne objavuje, pretože krvný tlak na stenách tepny je príliš vysoký. Tento zdravotný problém môže viesť k rôznym vážnym zdravotným problémom, vrátane srdcových ochorení, ak sa ponechá bez liečby.

Čím viac krvi máte, tým častejšie bude vaše srdce pulzovať a váš krvný tlak bude vyšší. Vaše tepny sú užšie. Mnohí ľudia nevidia problém s tým, pretože niekedy necítia príznaky, ale toto zvyšuje len riziko vzniku mŕtvice a srdcových chorôb. Takmer 70 miliónov Američanov trpí touto chorobou a viac ako 40% z nich je dospelých starších ako 25 rokov. Vysoký krvný tlak je tiež spojený s vysokým cholesterolom. Je to spôsobené najmä stresom, fyzickou nečinnosťou a nezdravým jedlom.

Výrobky, ktoré regulujú tlak

Cesnak

Cesnak – určitý druh potraviny, ktoré, ako vieme, je prírodný prostriedok na liečbu krvného tlaku, ktorý môže pomôcť v prevencii niektorých veľmi vážnych ochorení, vrátane srdcových chorôb a aterosklerózy. Jeho hlavnou zložkou je alicín, a táto účinná látka, ktorá má rovnaký účinok ako niektoré z najlepších liekov na liečbu krvného tlaku. Početné štúdie preukázali jeho úžasný efekt. Cesnak je tiež užitočné pre uvoľnenie cievy reguláciou hladiny cholesterolu, ale tiež zabraňuje vzniku angiotenzínu II, čo je hormón, ktorý zvyšuje krvný tlak.

Uhorka

Uhorky sú bohaté na obsah vody, rovnako ako horčík, draslík a vlákninu. Táto zelenina vám pomôže vyvážiť množstvo sodíka, ktoré je už vo vašich bunkách, a zabrániť ateroskleróze. Vlákna, ktorá sa v ňom nachádza, vám môže pomôcť zabrániť vysokému krvnému tlaku, znížiť hladinu cholesterolu, pomôcť pri chudnutí a zabrániť cukrovke 2. typu.

Keď kombinujete tieto zložky, dostanete veľmi užitočný šalát, ktorý je prirodzeným prostriedkom na zlepšenie kardiovaskulárneho zdravia.

 Pozrite sa na recept!

Zloženie:
1 uhorka
½ – 1 lyžička jablčného muštu octu
3 strúčiky cesnaku
niekoľko čajových lyžičiek vody

Príprava:
Po prvé, mali by ste dobre umyť uhorku. Potom ho nakrájajte na malé kúsky. Osušte cesnak a použite široký okraj noža, aby ste ho rozdrvili. Do misy vložte cesnak s uhorkou a pridajte ocot vodou. Na ozdobenie šalátu môžete použiť niekoľko listov mäty. Vychutnajte si bohatú chuť a okamžite zlepšíte kardiovaskulárne zdravie!

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>