Už viac nemusíte špiniť odšťavovač, pomocou tohto jednoduchého triku získate toľko šťavy, koľko len potrebujete

Získať citrónovú šťavu je niekedy bez odšťavovača veľký problém. A nie vždy sa dá vyžmýkať všetká. Je to skvelý doplnok snáď do všetkých chutných jedál. Dnes sa s vami podelíme o tajomstvo, ako vyžmýkať viac šťavy z citróna!

Ako vytlačiť šťavu bez odšťavovača?

Mikrovlnka

Pomáha aj 20 sekúnd strávených v mikrovlnke. Šťava bude z dužiny vytekať lepšie. 
Ak chcete získať maximálne množstvo šťavy, budete potrebovať len trochu zahriať citrón v mikrovlnnéj rúre. Ťažko uveriť, ale je to naozaj funguje!

Váľanie po plochej doske

Nesnažte sa o podobné aktivity s citrónom, ktorý sme práve vytiahli z chladničky, treba ho nechať aklimatizovať. Pred rozkrojením ho pováľajme po ploche a riadne pri tom na plod tlačte. Potom sa bude z kanálikov uvoľňovať šťava ľahšie.

Vriaca voda

A ďalšou možnosťou je vriaca voda, v ktorej citrón pobudne asi 30 sekúnd. Po schladnutí ho rozkrojíme a šťavu vytlačíme pomocou ručného odšťavovača z kovu alebo skla a ešte úspešnejšie pomocou elektrickej pomôcky na vytláčanie šťavy z citrusov.

Lyžička

Pomôcť si môžeme aj vtedy, keď nemáme k dispozícii kuchynské pomôcky či spotrebiče. Citrón rozkrojíme a dužinu v každej polovici popicháme párkrát vidličkou. Potom vsunieme do dužiny lyžičku a otáčame ňou dokola, pričom citrónovú polovičku stláčame.

ZDROJ:TAKPROSTO.CC

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>