Už sa nemusíte báť prvých vrások, nestrácajte čas a začnite sa o ne starať už dnes

Spravidla k začatiu vzniku vrások, je čas 25-26 rokov – v tom čase už sa môžu objaviť prvý jemné vrásky okolo očí a na čele. Avšak, mnoho dievčat stále nechce strácať čas na to, čo nie je príliš potrebné, zdá sa im, že pokožka je tak dobrá a mladá, nepotrebuje osobitnú starostlivosť a staroba je ďaleko! Majte však na pamäti, že v tejto chvíli položíte základy, ako sa budete starať o 30 rokov.

Ak nepodporíte telo, bude plné ranného starnutia pokožky. Suchá koža vyžaduje osobitnú starostlivosť: za mládi sa vyčerpáva rýchlejšie.

Prečo sa zobrazujú?

Po prvé, existujú dynamické vrásky- v oblastiach so zvýšenou mimickou záťažou.
Neskôr existujú statické alebo vekové vrásky. Ich príčinou je prirodzené starnutie. Po 25 rokoch sa elasticita pokožky začína zhoršovať. Aby ste to udržali čo najdlhšie, musíte sa starať o seba. Hlavne vrásky okolo očí- na tomto mieste je koža obzvlášť tenká a citlivá.

Za zhoršenie situácie môže byť:

• Choroby obličiek, štítnej žľazy, gastrointestinálneho taktu. Z dôvodu narušených metabolických procesov trpí celé telo, vrátane kože. Začne cítiť nedostatok vlhkosti a živín, prekrvenie krvi v hornej vrstve kože je narušené. Výsledkom je strata elasticity kože. 

Dôvody stárnutia pokožky
• trvalé napätie.
• nesprávna starostlivosť o pleť alebo jej nedostatok.
• nedostatočná výživa a zneužívanie škodlivých výrobkov, oddávanie zlých návykov.
• škodlivé účinky slnka a vetra. Ak chcete zachrániť mladistvosť pokožky, chráňte ju pred nimi!
• dedičná predispozícia.

Menšie výrazy tváre!

Často si mračíte? Ak áno, premýšľajte nad tým, že každá grimasa prispieva k tvorbe novej vrásky. Nie je nutné ísť do zmrznutej a bezvýraznej tváre. Nekrčtete čelo! A snažte sa pozerať do slnka, noste slnečné okuliare.

Robte gymnastiku!

Jedná sa o jednoduchý a účinný prostriedok na odstránenie vrások! Napríklad:
• 10 sekúnd opatrne vyfúknite chumáčiky z viditeľnej alebo neviditeľnej púpava, urobte krátku prestávku. Opakujte 5 krát. Relax! Urobil si dobrú prácu.
• Zatvorte oči a pozrite sa hore, dole, zľava doprava.
• Alternatívne vytiahnite a nafúknite tváre.
• Snažte sa „žuť“ a udržiavajte pery zatvorené.

Kŕmiť kožu!

Výživakože, by mala byť vonkajšia (masky, čaje, mlieka) a vnútorné (správnej zdravej výživy: veľa čerstvého ovocia a zeleniny, chudé ryby, menej sladké, mastné a vyprážané, hranolky, kávu a sýtené nápoje).
Medzi domáce opravné prostriedky prvé vrásky patrí: med, aloe šťavy, vajce, uhorka džús, petržlen, zemiakový škrob a ílu. Vyberte si, nech ochutná vaša pokožka!

Niekoľko jednoduchých receptov:

• Maska z vajec. žĺtok, 2 lyžice pšeničných klíčkov, 2 g vitamínu E. Maska je kladená na 30 minút, potom sa premyje teplou vodou a je potreba aplikovať hydratačný krém. 


• Krémom dobre navlhčite! Najlepším prostriedkom je šťava z aloe. Je lepšie nekúpiť kozmetické výrobky, ale na pokožku použite čerstvý džús.


• Maska s hlinkou.V rovnakom množstve zmiešajte škrob a hlinu, pridajte  bielko z vajca, čajovú lyžičku kyslej smotany. Naneste ho do hrubšej vrstvy, aby nevyschol. Pamätajte, že táto maska ​​sa nedá použiť v oblasti okolo očí. Nečakajte, kým sa maska ​​úplne vysychne (pri preťažení hliny na koži, môže to spôsobiť podráždenie) – umyte po 10 minútach. Potom naneste normálny hydratačný krém. Po takejto maske sa niekoľko hodín nepúšťajte priamemu slnečnému žiareniu.


• Odvar z petržlenu. Nakrájame lyžicu petržlenovú vňať s pohárom vody, dajte na oheň a nechajte ju variť 5-7 minút. Otrite tvár a krk, zmrazte kocky ľadu a tonizujte pokožku.

Urobte si mierny peeling

Peeling pomáha lepšie aktualizovať pleť, aktivuje obnovu nových buniek namiesto tých, ktoré ste odstránili. Jedná sa o wellness procedúru, ktorá vás zachráni pred hlbokými vráskami. Jahodový peeling je dobrý, lyžička mletých ovsených vločiek, pol lyžičky sódy bikarbóny, lyžičku medu a rovnaké množstvo vaječných bielok: a môžete si touto zmesou spraviť dôkladny peeling .

ZDROJ:myjane.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>