Už nikdy neodhadzujte kožu z kurčaťa, mierna konzumácia vôbec neškodí a navyše prináša množstvo zdravotných výhod, o ktorých ani netušíte

Kuracia koža je pre nás dobrá? Áno, je. Môžete byť presvedčený, že zvyšuje hladinu cholesterolu a krvný tlak a dokonca spúšťa vývoj srdcových ochorení.

No, mýlite sa! Výskumníci zistili, že už nemusíte odstraňovať kurací kožu skôr, ako urobíte prípravu.

Zdravotní experti na Harvardskej univerzite hovoria, že mierna konzumácia kuracej kože vôbec neškodí zdraviu. Navyše kuracia koža prináša množstvo zdravotných výhod.

Kuracia koža je dobrá pre vaše srdce

Verte tomu alebo nie, kuracia koža je priateľská k srdcu. Kuracia koža obsahuje nenasýtené tuky, ktoré vaše srdce potrebuje. Nenasýtené tuky znižujú krvný tlak a zlé hladiny cholesterolu a vyrovnávajú hormóny.

Kuracia koža nemá vysoký obsah kalórií

Pokojne si na nej pochutnajte, svoj tukový „rozpočet“ tým neprekročíte.
Polovica pôžitku z kuracieho mäsa pochádza z úžasne hnedej, chrumkavej kožky. Holé, vykostené kuracie prsia sú snáď najnudnejším zdrojom bielkovín na svete. Pritom kuracie prsia budú vždy byť ľahkým jedlom – s kožou, či bez nej. Až 55 percent z tukov, ktoré obsahuje koža kuraťa je monosaturovaných – teda srdcu prospešných.

Je plná chuti

Kuracie mäso nepotrebuje viac soli na lepšiu chuť. Ako dobre viete, nadmerná konzumácia soli môže spôsobiť vážne zdravotné problémy.

Vaše kura nebude absorbovať veľa oleja

To je dôvod, prečo je kuracie dobré pre vás. Chráni mäso, pretože veľa oleja sa do neho nedostane.

Koža pôsobí ako kôra a zachováva vlhkosť. Takže, pri ďalšom varení kurčaťa, pokúste sa ho variť s pokožkou. Nemusíte ju jesť, len ju nechajte počas varenia.

Kuracia koža nie je tvoj nepriateľ. Je výborná a je plná zdravých tukov.

ZDROJ:supertastyrecipes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>