Určite skúste: aspirínový peeling, po ktorom budete mať neuveriteľne hladké chodidlá

Povieme vám, ako ju používať na zmäkčenie a odstránenie hrubej, mŕtvej kože. Skúste to! Aspirín pomáha zmäkčiť drsnú pokožku Aspirín je dobre známy liek na celom svete. Zmierňuje bolesti hlavy, horúčku, pomáha pri problémoch s krvným obehom. Aspirín je už dlho na zozname najpopulárnejších analgetík, je dokázané, že má silný protizápalový a neuroprotektívny účinok. Avšak aspirín nielen zmierňuje bolesť a znižuje riziko trombózy.

Používa sa aj na estetické účely

Napríklad aspirín pomáha bojovať proti akné, škvrnám a iným nedokonalostiam pokožky na tvári. Je tiež užitočná v boji proti plesňam a pri hrubnutí kože nôh, čo je spojené s konštantným tlakom na ňu. Aspirín obsahuje lipo-rozpustnú zložku beta-hydroxykyseliny, ktorá sa široko používa na výrobu krémov a produktov exfoliácie. Aspirín znižuje zápal a zlepšuje krvný obeh, a tak pomáha zmierňovať bolesť v zodpovedajúcej časti tela s vonkajšou aplikáciou. Mnohí ľudia ani netušia o takých nádherných prostriedkoch na potlačenie zhrubnutej kože, preto vám podrobne povieme, ako ju používať.

Ako pripraviť z aspirínu nápravu pre boj s drsnosťou kože na nohách

Tento nástroj je dostatočne ekonomický a nezhorší pokožku. A nielenže odstraňuje hrubnutie kože. Pomáha tiež bojovať proti hubám a nepríjemnému zápachu chodidiel.

Zložky:

  • 4 tablety aspirínovej šťavy z jedného citróna
  • 1 polievková lyžica vody (10 ml)
  • pemza
  • ponožky

Príprava:

Vezmite štyri tablety aspirínu a rozdrvte ho na jemno. Prášok z aspirínu vylejte do čistého skla. Nakrájajte citrón na polovicu a vytlačte šťavu z neho. Zmiešajte citrónovú šťavu s aspirínovým práškom a pridajte lyžicu vody, aby ste dostali hustú pastu.

Spôsob aplikácie:

Vyčistite nohy všetkých kontaminantov a výslednú pastu rozotrite na pokožku chodidiel. Noste pomerne husté ponožky alebo zakryte nohy uterákom. Nechajte prípravok na nohách 20-30 minút, potom ho umyte teplou vodou. Vezmite si pemzu a opatrne s ňou trite problémové oblasti. Pomaly sa bude hrubá koža odstraňovať. Vysušte dobre nohy. Opakujte tento postup dvakrát týždenne. Čoskoro budete mať pocit, že vaše podpätky (zvyčajne sú problémovým miestom) sa zmenšili.

Ako dosiahnuť lepšie výsledky

Nesnažte sa nosiť topánky s vysokými podpätkami a príliš tesnú obuv. Zhoršuje to stav chodiel. Pridajte do krému, ktorý mažete nohy, vazelínu. Nedovoľuje, aby pokožka vyschla a zabránila vzniku mozoľov. Udržujte topánky čisté, aby nespôsobovali huby a iné infekcie a že nemajú zlú vôňu. Ak bolesť a zápal súvisiace s hrubnutím pokožky neptestane za niekoľko týždňov, potrebujete navštíviť lekára. Určí príčinu porušenia zdravia a predpíše potrebnú liečbu.

Použite tento jednoduchý nástroj a postupujte podľa všetkých týchto odporúčaní, potom vaše nohy vždy budú vyzerať dobre a žiadna bolesť vás nebude obťažovať. Budete sa cítiť oveľa lepšie, ak sa budete starať o svoje nohy. Nezabudnite na to!

ZDROJ:webvinegret.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>