Týchto 5 strašných dôvodov, vás presvedčí, prečo by ste naozaj nemali používať mikrovlnnú rúru

Mikrovlnné rúry sú široko používané dnes a z veľmi dobrého dôvodu! Jedná sa o energeticky úsporné, ľahko použiteľné a mimoriadne výhodné, najmä pre tých, ktorí šetria čas. Ukázalo sa však, že toto zariadenie má vlastný súbor zdravotných rizík.

Mnohé štúdie preukázali nebezpečenstvo používania mikrovlnnej rúry na ohrev jedla. V tomto článku vám poviem o piatich hlavných dôvodoch, ktoré vám ukážu, prečo by ste mali okamžite prestať používať mikrovlnnú rúru.

1. Žiarenie
Napriek tomu, že FDA má prísne smernice, ktoré obmedzujú únik žiarenia, mikrovlny zvyčajne prekračujú tieto limity v dôsledku rokov používania. Pravidelné vystavenie vysokým hladinám žiarenia môže poškodiť mozog, nervový systém, šedý zákal a lymfatický systém.

„Najdôležitejšia vec pre ľudí je vedieť, že mikrovlnné lúče unikajú ,“ vysvetľuje profesor Hawass.

2. Zníženie živín
Výskum, uverejnený v časopise „Science potravín a poľnohospodárstva“, ktorý preukázal, že brokolica, ohreje sa v mikrovlnnej rúre, môže stratiť až 97% z jeho prospešných antioxidantov, zatiaľ čo dusená brokolica stráca iba 11%. Okrem toho ďalšia štúdia zistila, že cesnak stráca silné protirakovinové vlastnosti po 60 sekundách varenia v mikrovlnnej rúre.

3. Nedostatok spánku
V dôsledku nadmerného používania mikrovĺn a inteligentných telefónov každým dňom každý milión wattov rádiových vĺn spadá do ionosféry. Podľa štúdie publikovanej v časopise „Chemická neuroanatómia“ časté vystavenie takejto vysokej úrovni žiarenia môže spôsobiť únavu, nespavosť a bolesti hlavy. Nedostatok spánku zvyčajne vedie k duševným poruchám, ako je depresia.

4. Slabé trávenie
Štúdia ukázala, že varenie nemení jeho schopnosť trávenia. Na druhej strane mikrovlny viedli k zníženiu stráviteľnosti o 25%.

Podľa Národného inštitútu zdravotníctva každý rok 60 až 70 miliónov ľudí má problémy s trávením, a to len v roku 2009 kvôli chorobám zažívacieho systému.

5. Porušenie mozgovej aktivity
Mikrovlny spôsobujú vysokú úroveň nezrovnalostí v modeloch alfa, beta a delta vĺn v mozgu, čo vedie k strate pamäti, znížená schopnosť koncentrácie a znížiť emocionálne prahové hodnoty. Mnoho zdravotníckych pracovníkov verí, že mikrovlny sú jednou z najväčších príčin epidémie ADHD. Podľa štatistík sa diagnózy ADHD za posledných 8 rokov zvýšili o 43 percent .

ZZDROJ:besthealthyguide.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>