Týchto 10 závislostí rapídne poškodzuje váš mozog a vedie k nezvratným škodám. Vyvarujte sa ich!

Mozog je najdôležitejším orgánom človeka. Je to on, ktorý je kontrolným centrom nášho tela. Mozog vykonáva neuveriteľný počet operácií v priebehu niekoľkých sekúnd a je zodpovedný aj za fungovanie pamäte.

Zložitá a špecifická štruktúra nášho mozgu je veľmi zraniteľná, čo môže viesť k mnohým vážnym chorobám a nezvratným škodám. Každý deň, bez toho, aby sme to vedeli, ohrozujeme fungovanie najdôležitejšieho orgánu.

Upozorňujeme na 10 zvykov, ktoré zabíjajú mozog

Preskakovanie raňajok

Po spánku potrebuje naše telo jedlo, aby ho premenilo na energiu a živiny. Bez raňajok vstúpite do mozgu do fázy „núdzového fungovania“, ktorá ovplyvňuje celé telo.

Nedostatok spánku

Počas spánku mozog spracováva prijaté informácie za celý deň a akumuluje silu na ďalší deň. Nedostatok spánku vedie k nezvratnému procesu smrti mozgových buniek. Zdravý spánok je preto kľúčom k dobrému zdraviu.

Spotreba cukru

V súčasnosti je veľmi ťažké nájsť produkt, ktorý neobsahuje cukor. Existujú však potraviny s veľmi vysokou hladinou cukru, ktoré je potrebné vylúčiť zo stravy. Veľké množstvo cukru v krvi zabraňuje vstrebávaniu živín, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú mozog.

Prejedanie

Okrem toho, že prejedanie vedie k nárastu hmotnosti, má nepriaznivý vplyv na tepny, ktoré vedú k mozgu a spomaľuje jeho činnosť.

Fajčenie

Škodlivosť, ktorú fajčenie spôsobuje pre naše telo, sa už dlho dokázala. Okrem toho môže viesť ku komplexnej kompresii mozgu a Alzheimerovej choroby.

Hlava prikrytá pri spánku

počas spánku potrebujeme čerstvý vzduch. Preto sa odporúča pred spaním vetrať miestnosť. Keď spíte úplne zakrytý prikrývkou, nedostanete potrebné množstvo čerstvého vzduchu a hladina oxidu uhličitého sa niekoľkokrát zvyšuje.

Znečistenie ovzdušia

Pre zdravie mozgu je potrebné veľké množstvo čerstvého vzduchu. V meste je to veľmi ťažké dosiahnuť. Preto sa pokúste stráviť víkend mimo mesta.

Aktívna činnosť mozgu počas choroby

Keď ochorieme, naše telo ukazuje, že jeho zdroje sa vyčerpávajú a musíme odpočívať. Týka sa to predovšetkým nášho mozgu. Aktívna aktivita počas choroby znižuje účinnosť mozgu a vedie k narušeniu jeho činnosti.

Problémy s komunikáciou

Hovorenie pomáha udržiavať mozog v dobrej kondícii a rozvíjať ho. Inteligentné rozhovory stimulujú vznik nových nervových spojení, ktoré majú dobrý vplyv na mozgovú aktivitu.

Nedostatok stimulačných myšlienok

Proces myslenia vyvoláva pozitívne zmeny v mozgovej kôre. Je to mocný nástroj pre rozvoj a okamžité fungovanie nášho tela.

Náš mozog je jedinečný mechanizmus, ktorý ešte nebol úplne preštudovaný. Na základe našich rád budete môcť naplno využiť svoj potenciál.

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>