Trpíte zápchou a už neviete čo by vám pomohlo? Skúste týchto 9 prírodných prostriedkov pre okamžitú pomoc

Máte problémy so zápchou? 

Najväčším problémom je pravdepodobne potrava, ktorú prijímate. Napríklad ak jete veľa mliečnych výrobkov alebo máte zlý pitný režim a teda prijímate málo tekutín, môže to spôsobovať zápchu. Ďalšia hlavný problém je napríklad keď máte prácu, kde veľa sedíte. 

Takže ak pracujete niekde v kancelárii pri počítači, tak je to jeden z ďalších príčin, prečo trpíte zápchou. Ak vás tento problém naozaj trápi, vykašlite sa na všetky prášky a ušetrite si peniaze. Môžete váš problém totiž vyriešiť oveľa lacnejšie, a to pomocou prírodných prostriedkov, ktoré máte stopercentne doma. 

Nepoužívajte preháňadlo a skúste práve týchto 9 prírodných liekov na zápchu

Voda

Môže sa to zdať ako absurdné vec, ale je to tak. Dodržiavanie pitného režimu je veľmi dôležité pre zažívanie a trávenie a podporuje funkciu svalov. Pokiaľ má telo nedostatok vody, tráviaci systém môže dobre spracovávať živiny a tak predchádzať zápche. Pre dobré trávenie by ste mali vypiť minimálne 8 pohárov vody a udržať tak vaše svaly v činnosti.

Slivková šťava

Možno z jedným z najviac klasických prípravkov na zápchu je slivková šťava. Slivky majú vysoký obsah vlákniny a sobitol. Sa šťavou to ale nepreháňajte. 
Po tejto šťave už nebude mať problémy si dôjsť na toaletu.

Olivový olej

Čistý olivový olej je viac, než kde aký liek a môže vám pomôcť zmierniť problémy zápchy. Vezmeme sa si lyžicu olivového oleja pred raňajkami ráno. 
Olej potom stipmuluje tráviaci trakt a problémy tak pomaličky odznievajú. Maže čreva a súčasne poskytuje antioxidačnú ochranu.

Citrónová voda

Kyselina citrónová v citróne pôsobí ako stimulant vášho zažívacieho systému a môže tak pomoc vyplacit toxíny a nestráviteľné materiál z tela, ktorý sa ukrýval pozdĺž stien hrubého čreva. Miešanie šťavy z polky citróna sa pohárom vody vám pomôže získať tekutiny, ktoré potrebujete k tomu, aby sa všetko opäť vrátilo do normálu.

Ľanový olej

Ľanový olej je pomerne jednoduchý domáci prostriedok pre zápchu. Ide o pomoc, keď sa pokryjú steny čreva a zvyšuje sa tak počet črevných pohybov. Stačí zmiešať 1 lyžicu ľanového oleja s jednou pohárikom pomarančového džúsu. Príde podľa potreby, ale nechajte odležať aspoň 5 hodiny aby to začalo pracovať.

Probiotiká

Jedzte jogurty a kefír napríklad na raňajky, a to buď samotné alebo napríklad s vločkami. Probiotické kmene Lactobacillus a Bifidobacterius podporujú zdravé črevo, čo vedie k zmierneniu problému s vašou zápchou.

Prášok do pečiva

Zmiešajte jednu čajovú lyžičku sódy na pečenie v 1/4 šálky teplej vody a môžete čakať, že táto zmes zmierni bolesti a tlaky vo vašom bruchu, ktoré sú spôsobené zápchou. Znižujú sa tak príznaky a pomáha napríklad aj od pálenia záhy. Čím rýchlejšie dopijete kombináciu vody a sódy, tým lepšie bude fungovať.

Cvičenie

Pohyb podoporuje svaly a stimulije trávenie. Lekári odporúčajú napríklad prechádzku po jedle, pretože sa všetko lepšie stravou. V prípadoch občasné zápchy sa cvičenie panvového dna ukázalo ako účinná metóda. Naríklad aj joga alebo pilates vám môžu pomôcť od problémov s trávením.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>