Trpíte nespavosťou alebo depresiou? Tieto 3 éterické oleje zázračne zmenia váš život!

Napriek skutočnosti, že éterické oleje existujú už tisíce rokov, nedávno sme nerozumeli ich významu a schopnosti zlepšiť si zdravie. V dnešnej dobe existuje veľa rôznych olejov a zmesí, čo nám sťažuje nákup. Existuje však niekoľko z nich, ktoré sú veľmi užitočné a pracujú na viacerých úrovniach s cieľom zlepšiť naše celkové zdravie. Okrem pomoci pri rokovaní s rôznymi zdravotnými problémami, ktoré pomáhajú čistiť svoj dom, vzduch, a tak ďalej. D.

 1. Levanduľový olej

Levanduľový olej sa používa už dávno, hlavne na varenie, ako parfum, na vôňu vzduchu a na kúpanie. V súčasnosti je levanduľový esenciálny olej známy svojou upokojujúcou vôňou, o ktorej sa zistilo, že pomáha duševnému zdraviu.

To široko používaný na liečbu neurologických problémov, ako je úzkosť, stres, migrény, a mnoho štúdií ukázali, že vdychovanie tohto oleja má priaznivý vplyv na nespavosť a depresie.

Medzi ďalšie výhody patrí obnova pokožky a redukcia akné, hojenie popálenín a rán, zlepšenie lupienky a ekzémov, pomalšie starnutie so silnými antioxidantmi, zlepšené nálady a ďalšie.

 1. Olej z čajovníka

Viac ako 400 vedeckých štúdií poukazuje na jeho silné antimikrobiálne a antifungálne vlastnosti, ktoré možno použiť na prevenciu a liečbu infekcií, ako aj na čistenie vzduchu z alergénov. Môže byť použitý na výrobu domácich šampónov, tvárových a čistiacich prostriedkov.

Podľa štúdie, tea tree olej je rovnako účinný v boji proti akné, ako je benzoylperoxid, a to bez vedľajších účinkov, ako je červená, suchá a šupinatá koža.

Medzi ďalšie výhody patrí úľavu od bolesti, zníženie krvného tlaku, zníženie horúčky a bolesti hlavy, liečbu vši a pomôcť s infekciami, ako je cystitída, zápal prínosových dutín, poskytovanie antivírusových a anti-Candida vlastností a liečbe kožných problémov, ako sú bradavice, akné, bodnutie hmyzom , kuracie kiahne, škrabance a škrabance a lupiny.

 1. Citrónový olej

Citrónový esenciálny olej je jedným z najlepších prírodných a netoxických čistiacich prostriedkov, ktoré môžete nájsť, čo znamená, že môžete vyčistiť dom bez obáv o toxicitu.

Tiež pomáha zlepšovať zdravie a náladu prostredníctvom aromaterapie pri čistení domu a bolo preukázané, že zabraňuje prírastku hmotnosti a liečbe rôznych zdravotných problémov vrátane nevoľnosti, kašľa a nosovej kongescie.

Na dezinfekciu zmiešajte 40 kvapiek citrónového oleja a 20 kvapiek oleja z čajovníka v sprejovej fľaši plnej čistej vody a trochu bieleho octu. Je to efektívny a zdravý spôsob čistenia analógov a iných povrchov domu.

Pokiaľ ide o zlepšenie imunity, premiešajte niekoľko kvapiek citrónového oleja s kokosovým olejom a naneste ho na krk.

Medzi ďalšie prínosy pre zdravie patrí

 • astma
 • obezita
 • nespavosť
 • ochorenia kože
 • problémy s žalúdkom
 • únava
 • infekcie
 • horúčka
 • stres

ZDROJ:FITHACKER.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>