Trieska zapichnutá v pokožke nie je nič príjemné. Ale lepšie je si ju vybrať čo najskôr

Zapichnutie triesok do kože pre nás nie je veľký problém. Môže to byť nepríjemné, trochu bolestivé skúsenosti a kúsok dreva nás môže obťažovať. Ale nikto z nás to neurobí tragédiou. Môžeme s ňou dokonca chodiť dlho, kým nebudeme mať možnosť ju zbaviť. Je to však veľmi zlé a mali by sme ju čo najskôr odstrániť!

Pri vyťahovaní riskujete infekciu

Akékoľvek cudzie teleso by malo byť z tela odstránené čo najskôr. Jednoduchý kúsok dreva zabudovaného do pokožky môže spôsobiť vážne infekcie. Jeho zdrojom môže byť nielen ona. Stačí, keď prepichne našu pokožku, ktorá je vonkajšou bariérou proti baktériám, s ktorými sa stretávame každý deň.

Ak je koža poškodená a špinavá štiepka sa na nej drží, môže dôjsť k infekcii, ako je napríklad tetanus. Preto, keď sa štiepka rozseká druhýkrát, skúste ju odstrániť pinzetou, a ak to nie je možné, stojí za to navštíviť lekára. Ak sa však rozhodnete „pichnúť“ trochu hlbšie, nezabudnite, že nástroje, ktoré používate, by mali byť sterilné. Preto sa oplatí vyvariť ich.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>