Trápia vás rozšírené póry a čierne bodky? Zbavte sa ich definitívne

Póry sú také malé, že by ich nemalo byť ani vidieť. Niektorí však majú póry roztiahnuté. Bohužiaľ, problémovú pleť s rozšírenými pórmi nemôžete zachraňovať bez toho, aby vám poradil dermatológ, ale môžete robiť všetko preto, aby póry vyzerali čo najmenšie.

Bodky na tvári trápia takmer každého. Vďaka niekoľkým profesionálnym tipom a trikom ich môžete jednoducho zakryť. Existuje mnoho spôsobov, ako dosiahnuť, aby vám čierne bodky z pleti úplne zmizli. Viete, ako na to?

Vďaka niekoľkým profesionálnym tipom dosiahnete to, aby upchaté póry a teda čierne bodky z vašej tváre takmer zmizli.

Udržujte svoju tvár v čistote

Pri líčení vždy používajte čistý štetec na mejkap a nikdy sa nedotýkajte svojej tváre prstami. Prach a nečistota na tvári upcháva póry, ktoré sa rozťahujú a vyzerajú väčšie. Je dôležité, aby ste si tvár vždy umyli jemným čistiacim prostriedkom, najmä pred spaním. Odstránite tak nečistoty a mastnotu. Vaša pleť vám poďakuje.

Používajte podklad

Predtým, než na pleť nanesiete mejkap, použite podkladový krém. Podklad je skvelá voľba pre zafixovanie pokožky a zabránenie preniknutiu mejkapu do pórov. Znížite tým tvorbu čiernych bodiek.  

Buďte jemní k svojej pokožke

Agresívne čistiace produkty vám môže spôsobiť vrásky a viesť k zhoršeniu akné alebo úplne poškodzovať póry. Ak máte na pleti póry rozšírené, naozaj sa o pleť začnite lepšie starať. Odborníci odporúčajú navštíviť kozmetické štúdio každých 6 týždňov. Keď sa vám to zdá priveľa, doprajte si kvalitné vyčistenie pleti aspoň raz za čas, napríklad aj na svoje narodeniny.

Pravidelne si robte peeling

Pri zachovaní čistej pokožky je dôležité zbaviť sa odumretých kožných buniek. Zadovážte si kozmetiku, ktorá vašu pleť nebude dráždiť. Pravidelné používanie peelingu bude stimulovať obnovu buniek a udržiavať póry čisté.

Hydratujte

Vaša pleť musí byť hydratovaná. Nestačí vypiť veľa vody, aj keď aj to je dôležité. Používajte  hydratačný krém. Tiež pomáha zmenšiť póry. Je dôležité používať vysoko kvalitné hydratačné krémy dvakrát denne. Ak necháte kožu suchú, bude reagovať tak, že produkuje nadmerné množstvo mazu, ktorý môže upchať póry.

Chráňte sa pred slnkom

Používajte ochranu proti slnečnému žiareniu aj v zime. UV žiarenia vplýva na kolagén a elastén, a tým rozširuje póry. Zabráňte preto prenikaniu slnečných lúčov do pórov. Dávajte však pozor. Niektoré opaľovacie krémy majú tuhú konzistenciu a pleti skôr škodia. Preto sa radšej poraďte v lekárni alebo s kozmetičkou a nájdite si ten správny.  

Používajte masku

Jednoduchý, overený a relatívne lacný spôsob, ako môžete zmenšiť póry je aplikovať si na tvár masku. Masky obsahujúce zložky ako íl alebo drevené uhlie absorbujú z pórov olej. Navyše, ak máte viac problémových oblastí, môžete skúsiť rôzne druhy masiek. Na škodu nie sú ani domáce handmade masky, ktoré si pripravíte z vecí, ktoré nájdete doma.

ZDROJ:weheartit.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>