Trápi vás stres? Príroda má pre nás ovocie, ktoré nás ho môže zbaviť

Ste podráždení? Vstávate na malé veci za pár sekúnd? Nespíte dobre?

Našou diagnózou je stres.

Najrýchlejší spôsob, ako si pomôcť, je zeleninová strava. Ovocie nie je len chutné, voňavé, ale má aj upokojujúci, relaxačný účinok.

Pomaranče

Nemecká štúdia potvrdila, že vitamín C má dôležitú úlohu pri prevencii a znižovaní stresu. Pomáha upokojiť a obnoviť hladinu kortizolu v tele a stabilizuje krvný tlak. Prirodzene tiež posilňuje náš imunitný systém a je mimoriadne chutný. Odporúčame konzumovať pomaranč niekoľkokrát týždenne v našej strave.

Mandle, pistácie a orechy

Mandle majú vysoký obsah vitamínov B a E, ktoré stimulujú obranyschopnosť imunitného systému, a orechy a pistácie pomáhajú znižovať krvný tlak. Urobte si kokteil týchto pochúťok a relaxujte.

Avokádo

Mononenasýtené tuky a draslík obsiahnuté v avokáde znižujú krvný tlak. Avokádo obsahuje ešte viac draslíka ako banány, takže je v prípade stresu vhodnejšie a odporúčané na spotrebu.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku. Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výlučne po konzultácii s vašim lekárom.

ZDROJ:twice.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>