Trápi vás nechtová psoriáza? Vieme, ako sa jej zbaviť s prírodnými prostriedkami za krátky čas

Psoriáza je chronické ochorenie imunitného systému, ktoré sa líši od mierneho až závažného. Tento stav spôsobuje, že vaše telo produkuje príliš veľa buniek kože. Psoriáza sa môže objaviť kdekoľvek na tele, vrátane nechtov.

V skutočnosti sú ľudia trpiaci týmto autoimunitným ochorením vystavení riziku vzniku psoriázy nechtov, ktorá mení spôsob, akým vaše nechty vyzerajú.

Psoriáza nechtov ovplyvňuje až 50 percent ľudí, ktorí majú psoriázu a až 80 percent ľudí trpiacich psoriatickou artritídou.

Jedným z prvých príznakov psoriázy nechtov je zmena farby nechtov. Vaša farba nechtov sa môže zmeniť na zelenú, žltú alebo hnedú.

Ďalšie príznaky zahŕňajú malé červené alebo biele škvrny pod hrebeňmi, hrebene alebo drážky v nechtoch, pichanie (malé otvory) na povrchu nechtov, svrbenie, nahromadenie kriedového bieleho materiálu pod nechtami, zahustenie nechtov a nechty sa stávajú uvoľniť alebo oddeliť od lôžka na nechty.

Ľudia, ktorí majú psoriázu nechtov, môžu tiež dostať plesňovú infekciu, ktorá môže spôsobiť veľa bolesti a urobiť nechty krehké a spôsobiť ich prelomenie.

V závažných prípadoch psoriázy nechtov môže byť ťažké pohybovať prstami. To môže spôsobiť veľa problémov pri vykonávaní každodenných činností a bolesti pri zdvíhaní vecí prstami.

Psoriáza nechtov nespôsobuje vždy bolesť, ale často je to nevzrušená a môže spôsobiť rozpaky. Ak máte psoriázu nechtov, existuje mnoho domácich liečebných postupov, na ktoré sa môžete obrátiť.

Tu sú top 10 domácich liekov na psoriázu nechtov

1. Dobrá starostlivosť o nechty

Aby ste zabránili tomu, že nechty spôsobia veľa nepríjemných pocitov, potrebujete praktickú starostlivosť o nechty. V skutočnosti je to ten najlepší a najúčinnejší spôsob riešenia problému.

Pre správnu starostlivosť o nechty, postupujte podľa týchto tipov:

 • Udržujte nechty kratšie. Krátke nechty majú menšie riziko infekcie.
 • Po orezaní nechtov vždy použite pilník na nechty, aby ste vyhladzovali okraje nechtov.
 • Noste rukavice pri práci s jedlami a inými domácimi prácami, aby ste chránili nechty pred vystavením chemikáliám.
 • Pri čistení, varení alebo umývaní riadu noste bavlnené rukavice pod vinylovými rukavicami. Latexové rukavice sa neodporúčajú.
 • Noste pohodlnú obuv s dostatkom priestoru na prsty.
 • Pred nasadením rukavíc alebo ponožiek sa uistite, že je priestor medzi prstami suchý.
 • Nepoužívajte lak na nechty po celú dobu. Z času na čas nechajte nechty vo svojej prirodzenej forme.

2. Kokosový olej

Keď trpíte psoriázou nechtov, je dôležité nechať nechty a kožičky zvlhčené, najmä potom, čo boli v kontakte s vodou.

Dobrý zvlhčovač, ktorý je potrebné zvážiť, je kokosový olej. Okrem toho, že kokosový olej je prírodný zvlhčovač, má mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom, ktoré fungujú ako prírodné fungicídy, ktoré pomáhajú predchádzať infekciám nechtov.

 • Aplikujte trochu kokosového oleja na nechty, kutikuly a mŕtvu kožu na spodnej časti nechtov. Urobte to niekoľkokrát denne.
 • Alternatívne zmiešajte 3 alebo 4 kvapky oreganového oleja v 1 polievkovej lyžici roztaveného kokosového oleja. Masírujte olej do infikovaných nechtov. Nechajte  10 minút, potom ho opláchnite vlažnou vodou a dôkladne osušte. Urobte to dvakrát denne po dobu niekoľkých týždňov.

3. Glycerín

Glycerín je jedným z najlepších zvlhčovadiel, ktoré môžu pomôcť udržať hydratované postihnuté nechty a okolité oblasti.

 1. Dôkladne premiešajte rovnaké množstvá glycerínu a vody.
 2. Naneste ho na všetky nechty a okolitú kožu.
 3. Nechajte ho čo najdlhšie.
 4. Vypláchnite ho vlažnou vodou.
 5. Vykonajte to dvakrát alebo trikrát denne.

4. Aloe Vera

Psoriáza nechtov často vedie k suchým a krehkým nechtom, ktoré môžete liečiť s aloe vera.

Gél z aloe vera pomáha obnovovať a udržiavať vlhkosť v pokožke, čím zabraňuje ďalšiemu praskaniu a sčervenaniu nechtov.

Okrem toho má protizápalové látky, ktoré bojujú proti zápalu a posilňujú imunitný systém.

 1. Extrahujte gél z listov aloe vera.
 2. Naneste ho na nechty a okolité oblasti.
 3. Nechajte ho až do úplného vstrebania do pokožky.
 4. Opakujte 3 až 4 krát denne.

5. Olej z čajovníka

Plesňové infekcie sú bežným vedľajším účinkom psoriázy nechtov. Aby sa znížilo riziko takýchto infekcií, nič nie je lepšie ako olej z čajovníka.

Vďaka silným fungicídnym, baktericídnym, antiseptickým a protizápalovým vlastnostiam olej z čajovníka pomáha bojovať proti mikroorganizmom a hubám, ktoré spôsobujú infekcie nechtov.

 • Vložte 5 alebo 6 kvapiek oleja z čajovníka do malej vane alebo misky naplnenej vlažnou vodou. Namočte nechty do roztoku 15 minút a dôkladne osušte. Vykonajte to dvakrát denne.
 • Alternatívne zmiešajte 1 lyžicu kokosového oleja a 5 kvapiek oleja z čajovníka. Namočte v zmesi oleja vatovú vatu a naneste ju na všetky nechty. Nechajte 10 minút a potom ho opláchnite vlažnou vodou. Usušte nechty a aplikujte hydratačné mlieko. Opakujte 2 alebo 3 krát denne.

ZDROJ:top10homeremedies.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>