Toto zničí v jednej minúte starnutie, pomôže stratiť hmotnosť, stres, úzkosť a ďalšie

Kiwano je niečo medzi uhorkou a tekvicou. Kiwano obsahuje vitamíny, minerálne látky, bielkoviny, sacharidy a ostatné látky (viď nižšie), ktoré účinne podporujú organizmus v dobrom zdravý. Vysoký obsah vody zaručuje minimum kalórii a preto je Kiwano vhodné aj pri chudnutí.

Dá sa povedať, že kiwano je exotická zelenino-ovocie, ktoré dorastá do dĺžky približne 10 – 14 cm a plod váži približne 150 – 250 gramov. Jej chuť je sladká, ako chuť ovocia. Dozretý plod má oranžovú farbu a pichľavú hrubšiu pokožku, ktorá chráni zelený až oranžový dužinatý a šťavnatý plod vo vnútri ovocia. Dozretý plod má vnútri oranžovú farbu. Toto zelenino-ovocie by ste mohli vyskúšať a možno si ho pre svoju chuť aj zamilujete

Listy a korene sú tiež používané pre rôzne aplikácie, ovocie je však najviac oceňované. Semená obsahujú aj vysokú koncentráciu prospešných živín a organických zlúčenín, ktoré robia plody tak zdravé.

Ako kultúrny prvok sa kiwano považuje za nevyhnutné na vyriešenie určitých problémov s nedostatkom potravín v subsaharskej Afrike, pretože v období sucha môže udržať značné množstvo vody a môže tiež rásť v nepriaznivých podmienkach a súčasne poskytuje širokú škálu základných živín ktorí môžu mať obmedzený prístup k jedlu.

Toto ovocie sa rozšírilo za normálne rozmedzie, pretože sa objavili ďalšie prínosy pre zdravie. Teraz sa pozrime bližšie na výhody kiwanu pre zdravie.

Výhody kiwanu pre zdravie a organizmus

 • Podporuje imunitný systém
 • Ochraňuje bunky pred radikálmi
 • Prevencia proti vzniku rakoviny
 • Podporuje trávenie
 • Zlepšuje pravidelnú stolicu
 • Prevencia proti vzniku Anémie
 • Podporuje tvorbu červených krviniek
 • Prevencia proti vzniku Osteoporózy
 • Podporuje pevnosť kostí a kĺbov
 • Normalizuje hladinu cukru v krvi
 • Močopudné účinky
 • Prečisťuje a podporuje obličky a močové cesty
 • Zbavuje telo nadbytočnej vody

 Podporuje úbytok hmotnosti

Vzhľadom k tomu, že toto ovocie je viac ako 80% vody. Ľudia, ktorí sa snažia schudnúť bez pocitu hladovosti, často hľadajú kiwano, aby sa vyhli hladovým záchvatom.

Vysoká koncentrácia živín udržuje vaše telo bohaté na živiny, hoci ovocie má nízky obsah kalórií a tukov; preto výhody kiwanu umožňujú hydratáciu prirodzene.

Má antioxidačné vlastnosti

Existuje vysoká hladina alfa-tokoferolu v kiwane, ktorá je silnou antioxidantovou formou vitamínu E. Je to veľmi dôležitá pre zdravie nervov a krvných ciev a zároveň hľadá a neutralizuje voľné radikály, škodlivé vedľajšie produkty bunkového metabolizmu, ktoré môže spôsobiť všetko od srdcových ochorení až po rakovinu, čo dokazuje, že výhody kiwanu sú viac ako teórie.

 Starostlivosť o oči

Významné hladiny vitamínu A, ktoré sa nachádzajú v kiwane, robia z neho dôležitú podporu pre zdravie vízie. Vitamín A je typ karotenoidu, ktorý pôsobí ako antioxidant pre oko, eliminuje voľné radikály, ktoré môžu spôsobiť makulárnu degeneráciu, zatiaľ čo prínosy kiwanu spomaľujú alebo zabraňujú vzniku katarakty.

 Zlepšuje kognitívne funkcie

Hoci mnoho rôznych živín môže pozitívne ovplyvniť mozog, vitamín E je špecificky spojený s poklesom nástupu Alzheimerovej choroby a demencie. Vysoká úroveň rôznych variácií tokoferolu v kiwane je obľúbená medzi mladými aj starými, ktorí chcú udržať svoju myseľ čerstvú.

 Zvýšte metabolizmus

Zinok je minerál, ktorý je často prehliadaný v ľudskom zdraví, ale zohráva kľúčovú úlohu v metabolizme, ako aj pri výrobe bielkovín, ktoré sú potrebné na hojenie rán a na opravu orgánov, tkanív, krvných ciev a buniek.

Vysoký obsah vitamínu C je perfektným doplnkom k zinku, ktorý sa nachádza v kiwane, pretože kyselina askorbová je kľúčovou zložkou kolagénu, čo je ďalší kľúčový materiál pri opravách a raste.

Pomalé starnutie

Medzi vitamínom A, vitamínom C, prírodnými antioxidantmi a bohatými organickými zlúčeninami sú prínosy kiwanu nádherné, aby zostali mladí, a to ako dovnútra, tak vonku. Je známe, že chráni celistvosť pokožky a znižuje vekové škvrny a vrásky, okrem toho, že znižuje výskyt jaziev a nedokonalostí. Tieto rovnaké dôležité živiny udržujú vnútrajšok tela mladšie tým, že zabraňujú nástupu chronických ochorení prostredníctvom intenzívnej antioxidačnej aktivity.

Zmierňuje stres a úzkosť

Výskum spojil niektoré organické zlúčeniny v kiwane s reguláciou hormónov, najmä adrenalínu a iných stresových hormónov. Ak trpíte chronickým stresom alebo cítite úzkosť, jedením kiwana môžete rýchlo utiahnuť svoju myseľ a vrátiť vaše telo do stavu pokoja a relaxácie.

 Tráviaci systém

Vysoký obsah vlákniny v kiwane je ideálnou tráviacou pomôckou. Diétne vlákna pomáhajú stimulovať peristaltický pohyb a vyčistiť gastrointestinálny trakt, udržiavať pravidelné pohyby čriev a zabraňovať kŕčeniu, nadúvaniu, zápche a vážnejším stavom, ako sú žalúdočné vredy alebo dokonca rakovina hrubého čreva.

Diétne vlákno je tiež kľúčovým prvkom zdravia srdca, pretože pomáha regulovať hladinu cholesterolu v tele; Dokonca pomáha regulovať inzulínové receptory, prevenciu alebo kontrolu diabetu.

Zvýšte pevnosť kostí

Výhody kiwanu sú tiež známe a citované pre ich vysoký obsah minerálov, najmä vápniku, na zvýšenie pevnosti kostí a prevenciu nástupu osteoporózy. Zatiaľ čo ostatné minerály v kiwane, vrátane zinku, sú dôležité pre vývoj, rast a integritu kostí, vápnik je najžiadanejším minerálom pre zdravie kostí.

ZDROJ:raisehandnow.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>