Toto sa stalo s mojim telom, keď som každý deň jedla lyžicu týchto dvoch zložiek

Aj v starom Egypte bola škorica známa svojimi liečivými vlastnosťami, pretože dokáže liečiť rôzne ochorenia, a preto je súčasťou zdravého stravovania.

Ako vaše telo reaguje na denný príjem užitočných prírodných produktov, ako je med a škorica? Používali sa od staroveku v čínskej medicíne. Med so škoricou vytvára látky, ktoré môžu v mnohých situáciách pomôcť telu. Oddelene sa tieto dve prírodné prvky vždy považovali za veľmi zdravé.

Med

Výsledok tvrdej práce včiel, skutočné prírodné antibiotikum, ktoré obsahuje mnoho vitamínov.

Škorica

Bola používaná už v starovekom Egypte kvôli svojim liečebným vlastnostiam, ktoré sú schopné vyliečiť rôzne ochorenia a je tak súčasťou zdravej výživy ľudí. Škorica je bohatá na antioxidanty, stimuluje imunitný systém, dezinfikuje črevá, oživuje, zlepšuje trávenie, je vynikajúcim liekom proti prechladnutiu a hnačke. 
Nepreháňajte to, pretože veľké množstvo škorice môže byť toxické pre pečeň a obličky, rovnako ako interakcie s určitými liekmi (napríklad s nesteroidnými protizápalovými liekmi). Lekári odporúčajú, aby ste užívali maximálne 3 gramy denne.

A teraz viac o výhodách užívania medu a škorice

Veľmi dobré pre zdravie srdca

Pridajte do pohára medu niekoľko lyžíc škorice a dôkladne premiešajte, až kým nebude zmes hladká. Každé ráno na raňajky jedzte s kúskom chleba alebo sušienky s medom a škoricou. Výsledky, si čoskoro všimnete. Táto zmes môže znížiť hladinu cholesterolu a tiež znižuje riziko recidivujúceho srdcového infarktu. Normalizuje srdcový tep, posilňuje tepny a žily, čím znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení.

Pomáha pri liečbe artritídy

Pridajte 2 polievkové lyžice medu a pol polievkovú lyžicu škoricového prášku do šálky teplej vody. Piť skoro ráno na prázdny žalúdok a večer pred spaním. Štúdia výskumných pracovníkov z Kodanskej univerzity s účasťou 200 dobrovoľníkov trpiacich chronickou artritídou ukázala, že v dôsledku pravidelného užívania tohto nápoja 75 pacientov cítil po týždni pokles bolesti. O mesiac neskôr sa všetci 200 pacientov úspešne zbavili bolesti a začali chodiť bez problémov.

Pomáha bojovať proti infekciám obličiek a močového mechúra

V pohári teplej vody je potrebné pridať lyžicu medu a dve čajové lyžičky škorice a zamiešať. Pite dvakrát denne, ráno na prázdny žalúdok a po obede. Táto zmes má silný antibakteriálny účinok, pretože med je prirodzené antibiotikum, ktoré zabíja baktérie v krátkom čase.

Vynikajúca studená medicína

Na liečbu chladu, kašľa a sínusitídy pridajte lyžicu medu a škoricu škorice do pohára s teplou vodou a pite niekoľkokrát denne, aby ste svoj stav zlepšili.

Posilňuje imunitný systém

Pravidelná konzumácia tej istej zmesi, ktorá je pripravená na zlepšenie zdravia srdca, chráni telo pred baktériami a vírusmi a chráni pred chorobami.

Pomáha schudnúť

Rozpusťme lyžičku medu a pol lyžičky škorice v pohári vody a pijeme ju každý deň pol hodiny pred raňajkami a pol hodiny pred spaním. Chudnutie zaručené.

Zníži cholesterol

Rozpustite 2 polievkové lyžice medu a 1 lyžicu škorice v pol litri vody. Tento nápoj sa môže opiť trikrát denne. V krátkom čase sa hladina cholesterolu zníži na 10%, čím sa zníži riziko kardiovaskulárnych ochorení.

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>