Toto korenie je tiež liekom! Začnite ho používať a neoľutujete

Rozmarín je korenie, ktoré je veľmi aromatické a často sa používa na mäso. Ukazuje sa však, že má oveľa viac vlastností, ktoré nám môžu pomôcť postarať sa o naše zdravie. Preto sa oplatí osloviť rozmarín tak často, ako je to možné, a použiť ho pri varení. Dnes vám predstavíme niekoľko zdravotných výhod rozmarínu.

Zdravotné vlastnosti rozmarínu

Rozmarín je dobrý pre váš zrak

Je to korenie bohaté na kyselinu karnozovú. Jeho spotreba nás chráni pred makulárnou degeneráciou. Nie je bezvýznamný vysoký obsah antioxidantov, ktoré majú pozitívny vplyv aj na naše oči.

Rozmarín srdcom

Túto otázku predložili vedci z Lekárskej fakulty Univerzity v Saint Louis. Na základe ich výskumu dospeli k záveru, že rozmarín má pozitívny vplyv na kognitívne funkcie. Konzumácia rozmarínu uľahčuje učenie a umožňuje nám lepšie absorbovať a pamätať si informácie. Preto môže byť skvelým spôsobom pre ľudí, ktorí študujú alebo pracujú mentálne.

Rosemary je dobrý pre žalúdok

Použitie rozmarínu pomáha liečiť črevné choroby. Pomáha stimulovať trávenie a chráni žalúdočnú sliznicu. Znižuje tiež riziko zápalu typu B.

Rozmarín na pečeň

Má tiež pozitívny vplyv na pečeň. Chráni ho pred poškodením, ktoré môže byť spôsobené konzumáciou liekov. Pomáha tiež pri čistení tela toxínov.

Rozmarín znižuje lupiny

Pripravte si mlieko s rozmarínom a zbavte sa tak lupín. Funguje tiež protiplesňové. Dve polievkové lyžice sušeného rozmarínu stačia na 2 šálky vody. Len urobte infúziu a počkajte, kým vychladne.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>