Toto korenie je tiež liek! Začnite ho používať

Rozmarín je korenie, ktoré je veľmi aromatické a často sa používa na mäso. Ukazuje sa však, že má oveľa viac vlastností, ktoré nám môžu pomôcť postarať sa o naše zdravie. Dnes vám ukážeme niektoré zdravotné vlastnosti,ktoré má rozmarín.

Zdravotné vlastnosti rozmarínu

Rozmarín má dobrý vplyv na zrak

Je to korenie bohaté na kyselinu karnosovú. Jeho spotreba nás chráni pred makulárnou degeneráciou. Nie je bez významu aj veľký obsah antioxidantov, ktoré majú tiež pozitívny vplyv na naše oči.

Rozmarín na lepšiu myseľ

Túto otázku prevzali vedci z University of Saint Louis University of Medicine. Výsledkom výskumu je záver, že rozmarín pozitívne ovplyvňuje kognitívne funkcie. Použitie rozmarínu nám pomáha učiť sa a robí z nás lepšie informácie. To je dôvod, prečo to môže byť skvelý spôsob, ako sa ľudia učia alebo pracujú mentálne.

Rozmarín má dobrý účinok na žalúdok

Použitie rozmarínu pomáha liečiť črevné ochorenia. Pomáha stimulovať trávenie a chráni sliznicu žalúdka. Znižuje tiež riziko zápalu typu B.

Rozmarín na pečeň

Má tiež pozitívny vplyv na pečeň. Chráni ju pred poškodením, ktoré môže byť spôsobené aj konzumáciou liekov. To tiež pomáha jej očistiť telo toxínov.

Rozmarín znižuje lupiny

Urobte si opláchnutie z vody s rozmarínom, a tak sa zbavíte lupín. Funguje tiež fungicídne. Dve polievkové lyžice sušeného rozmarínu stačia na 2 šálky vody. Chvíľku varte a počkajte, kým vychladne.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>