Toto je dôvod, prečo pečiem cibuľu v rúre aspoň raz týždenne! Unikátny prostriedok …

Cibuľa má silný antibakteriálny účinok, každý o tom vie. Čerstvá cibuľová šťava s medom lieči bronchitídu a zápal pľúc, zmierňuje kašľové záchvaty. Kompresie z strúhaných cibúľ pomáhajú s bolesťou v ušiach a môžu dokonca znížiť telesnú teplotu, ak ich položíte na nohy.

Len veľmi málo ľudí vie, že je užitočná nielen čerstvá, ale aj pečená cibuľa. Pri tepelnom spracovaní nestráca svoje užitočné vlastnosti, dokonca naopak!

Pečená cibuľa

  1. Pečená cibuľka pomôže vyrovnať sa s vredmi a dlhotrvajúcimi ranami! Potrebujete piecť cibuľu priamo na koži a aplikovať na boľavé miesta, až kým nedôjde k zlepšeniu.
  2. Mali by ste použiť pečené cibule na ošetrenie obarenia alebo popálenia. Teplý cibuľový kompres by sa mal udržiavať na problémovom mieste 20 minút denne. Veľmi skoro popáleniny zmiznú!
  3. Vďaka pečenej cibuli v rúre môžete vyliečiť aj hemoroidy! Cibuľové priehradky majú dezinfekčné vlastnosti a rýchlo regenerujú pleťové tkanivá.
  4. Pečená cibuľa by sa mala jesť častejšie každý, kto má problémy s koagulačnou schopnosťou krvi. Po infarkte alebo mŕtvici sa odporúča jesť denne!
  5. Je veľmi dôležité zaviesť cibuľu varenú týmto spôsobom do vášho menu ľuďom trpiacim na diabetes mellitus alebo s predispozíciou na skĺznutie krvného cukru. Môžete mať cibuľu okrem hlavných jedál, a môžete stráviť celý priebeh liečby cibule alebo jesť na lačný žalúdok každé ráno. Effekt bude znateľný počas jedného týždňa, a to všetko vďaka nádhernému zloženiu tejto zeleniny: síry a železa v pečeni cibuľa pomáha normalizovať hladinu glukózy v krvi a udržiavať funkčné pankreasu a pečene.
  6. Pri konzumácii upečenej cibule sa zlepšuje stav pacientov s hypertenziou a aterosklerózou. Cibuľa pomáha čistiť cievy, zmierňuje aterosklerotické plášte, zabraňuje ostrým skokom v krvnom tlaku.

Niet divu, že sa mi vždy páčila chuť pečenej cibule v rôznych jedlách! Po vypečení v rúre z cibule vymiznú len éterické oleje, ktoré dávajú cibuľke špecifickú chuť a vôňu. Výhody však zostávajú…

Vyberte stredné cibule na varenie liečivých cibúľ – obsahujú najväčšie množstvo cenných stopových prvkov! Povedzte svojim priateľom o tomto mimoriadne zdravom produkte.

Páči sa vám článok? Zdieľajte s priateľmi!

ZDROJ:funnyreps.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>