Top 5 bylín pre pľúca, ktoré všetci bývalí fajčiari potrebujú a ako ich používať

Ako uvádza Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), približne 6 miliónov ľudí zomiera kvôli tabaku ročne, viac ako 600 000 úmrtí z vystavenia účinkom pasívneho dymu.

Podľa Americkej rakovinovej spoločnosti existuje viac ako 7 000 škodlivých a toxických chemických látok vrátane 60 karcinogénov v tabakovom dyme, o ktorých sa hovorí, že spôsobujú rakovinu.

Tabakové listy používané pri výrobe cigariet obsahujú rádioaktívne zlúčeniny, ktoré sa môžu časom hromadiť a zvyšujú riziko rakoviny.

Ako sú bylinky prospešné pre dýchací systém

Byliny, ktoré podporujú zdravie pľúc, zvyčajne dosahujú nižšie uvedené výhody:

  • Antioxidant: Môže byť veľkým zdrojom antioxidantov, ktoré bojujú proti poškodeniu voľnými radikálmi a redukujú oxidačný stres.
  • Expektorant: Pomôžte rozložiť a odstrániť kongesciu na hrudníku.
  • Upokojujúci: Pomôžte upokojiť zápal nosovej dutiny a dýchacích ciest.
  • Utíšenie: Uvoľnite histamíny.

Top 5 prírodných bylín na očistenie pľúc

1. Eukalyptus

Eukalyptus, ktorý pochádza z Austrálie, bol dlho používaný domorodcami v Austrálii. Jeho hlavná zlúčenina, cineola, má širokú škálu výhod – je to expektorant, môže upokojiť podráždené nosné pasáže, zmierniť kašeľ a bojovať s kongesciou. Tiež posilňuje imunitný systém a poskytuje mu ďalšiu podporu počas chladného alebo iného ochorenia.

Získajte vysoký terapeutický stupeň esenciálneho oleja a naneste niekoľko kvapiek na špičku prsta a potom umiestnite pod nos. Alternatívne položte kvapku oleja do dlaní a posaďte ju cez nos.

2. Pľúcnik lekársky

Pľúcnik lekársky je populárny, kvitnúci rhizomatózny, ktorý je veľmi podobný vzhľadu pľúcneho tkaniva. Je plný hojivých vlastností a zlúčenín, ktoré sú mimoriadne účinné pri boji proti škodlivým organizmom, ktoré ovplyvňujú zdravie dýchacích ciest.

Môžete ho použiť ako tinktúru, čaj alebo vo forme kapsúl.

3. Oregano

Oregano obsahuje karvacrol a kyselinu rosmarinovú, ktoré sú účinné a mimoriadne prospešné pre zdravie pľúc. Pôsobia ako prirodzené dekongestanty, tak i reduktory histamínu.

Aplikujte kvapku oreganského oleja pod nos a dýchajte.

4. Lobelia

Lobelia obsahuje lobelínu, alkaloid, ktorý znižuje hlien a rozkladá kongesciu. Tiež spúšťa nadobličkové žľazy, aby uvoľnili epinefrín, zlúčeninu, ktorá uvoľňuje dýchacie cesty pre oveľa jednoduchšie dýchanie.

Obvykle sa používa ako tinktúra v čajoch.

5. Koprníček bezobalný

Koreň koprníček bezobalný obsahuje rôzne prospešné detoxikačné zložky – terpény, fytosteroly a ferulovú kyselinu, gáfor a fytosteroly. Tento koreň pomáha pri čistení hlienu z pľúc a dutín, pretože chráni pred infekciami dýchacích ciest. Okrem toho zvyšuje celkovú zdravotnú funkciu zlepšením prietoku krvi do pľúc.

Môže sa používať ako tinktúra v čajoch.

Poznámka: Ide o osobnú voľbu o tom, či prestať fajčiť alebo nie, ale vzhľadom na vysokú mieru rakoviny pľúc a negatívne účinky fajčenia, rozhodnutie o ukončení fajčenia je rozhodnutím, ktoré predlžuje život.

ZDROJ:globalremedyhouse.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>