Top 10 spôsobov, ako sa navždy zbaviť nepríjemnej vôni v podpazuší, hravo to dokážu tieto efektívne domáce prostriedky

V prípade, že nechcete používať chemické výrobky, alebo ak nie ste spokojný s deodorantom, ktorý ste už použili, spoznajte nasledujúce veľmi silné prírodné prostriedky, ktoré vám pomôžu eliminovať tento nepríjemný zápach.

Jablčný ocot

Zmiešajte trochu vody, ocot a citrónovú šťavu, dobre premiešajte a preneste roztok do rozprašovacej fľaše. Rozprašujte roztok pod náručou predtým, ako sa ráno oblečiete. Neváhajte nosiť fľašu na pracovisku v prípade, ak ju budete musieť znova použiť. Baktérie zodpovedné za nepríjemný zápach budú pod kontrolou a dobre vyvážené pomocou tohto riešenia.

Zastavte holenie

Namiesto rozprašovania alebo roztoku môžete zvoliť prerušenie holenia v snahe odstrániť zápach podkolenia.

Telové chlpy sú z dôvodov, pretože absorbujú vlhkosť zodpovednú za baktérie alebo zápach. Preto, ak by ste si vyholili chlpy, mohli by ste spôsobiť podráždenie, čo by pomohlo zvýšiť zápach. Preto tým, že ich neholíte, mierna vlhkosti sa absorbuje a zabráni pachu.

Prírodné mydlo

Vôňu v podpazuší môžete eliminovať čistením celého tela (podpaží) prírodným mydlom. Kúpte si prírodné ručné mydlo z kozieho mlieka.

Prášok na pečenie

Väčšina z vás používa jedlú sódu, aby ste sa zbavili pachov v práčke alebo chladničke, takže prečo nepoužívate na odstránenie zápachu v podpazuší tiež. Táto látka je prirodzená a jemná. Zmiešajte rovnaké množstvo jedlej sódy a kukuričného škrobu. Naneste ho priamo na suché podpazušia, aby ste predišli poteniu a zápachu. Použite tento prostriedok, keď potrebujete ochranu na niekoľko hodín.

Alkohol

Okrem použitia pre mnohé veci je táto silná látka tiež užitočná pri odstraňovaní tohto nepríjemného zápachu. Rozhodnite sa pre alkohol bez zápachu, ako je vodka, aby sa zabránilo vôni alkoholu. Rozstriekajte alkohol pod náruč a okamžite odstráňte zápach a baktérie. Samozrejme, použite to pred obliekaním.

Mastenec

Tento minerál vám môže pomôcť vyriešiť problém so zápachom v podpazuší skôr, ako sa dokonca objaví. Jednoducho umyte podpazušie prírodnými mydlovými látkami a potom aplikujte mastenec. Pravidelná opätovná aplikácia zabraňuje rastu baktérií.

Čajovníkový olej

Tento jemný olej dokáže vyriešiť mnoho problémov s kožou, vrátane zápachu v podpazuší. Stromový olej sa používa ako antifungálna a antibakteriálna látka už stovky rokov. Jednoducho premiešajte nejakú prírodnú vodu a niekoľko kvapiek oleja z čajovníka, rozstrekujte podpazušie a ihneď sa zbavíte zápachu v podpazuší.

Peroxid vodíka

Výborným spôsobom na odstránenie zápachu v podpazuší je použitie peroxidu vodíka. Zmiešajte vodu alebo prírodnú ružovú vodu s peroxidom vodíka a odstraňujte zápach prirodzeným a zdravým spôsobom.

Citrón

Lemon je perfektné ovocie, ktoré vám pomôže odstrániť zápach po celom dome, ale tiež vám pomôže eliminovať zápach podpazuchami. Jeho účinnosť je spôsobená tým, že vyrovnáva hladinu Ph na koži. Jednoducho položte plátok citrónu pod náruč, nechajte ho 15 minút a vychutnajte si celý deň.

Kamenec

Stačí si trieť podpazušie mokrým kamencom, okamžite odstránite nepríjemný zápach.

ZDROJ:gisturnup.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>