To nie je tuk – je to nadúvanie! Tieto prírodné lieky ľahko odľahšia váš žalúdok! Skvelé recepty!

Ľudia zvyčajne nie sú príliš nadšený, keď sa ich žalúdok sa nafukuje, a hlavne keď sa to stane častejšie, než by malo byť. Veria, že je to normálne a že to ovplyvňuje len to, ako ich brucho vyzerá. Avšak v skutočnosti môže dôjsť k nadúvaniu z mnohých dôvodov a niektoré z nich by sa mali liečiť.

Tu je 5 hlavných dôvodov, prečo sa váš žalúdok cíti stále nafúknutý:

Zápcha 

Zápcha môže byť vyriešená jednoducho jedením viac vlákien. Keď máte zápchu, plyny padajú do pasce a nemôžu uniknúť, čo vedie k inflácii. Začnite postupne zvyšovať množstvo vlákniny vo vašej strave, pretože ak drasticky napcháte svoje telo vláknami, môže to situáciu zhoršiť. Spotrebujte koktaily, bobule a prepnite z bieleho chleba na celé zrná.

Príliš veľa sacharidov

Ak je vaše jedlo bohaté na sacharidy a cukry, určite sa budete cítiť nafúknuté. Začnite šetriť sacharidy a vyberajte ovocie a zeleninu namiesto cukru a alkoholu.

Vysoká miera stresu

Nadúvanie môže nastať v dôsledku nadmerného namáhania. Ak máte stres, váš mozog neumožňuje správne fungovanie tráviaceho traktu, čo môže viesť k nadúvaniu.

Nedostatočné množstvo vody

Ak chcete, aby vaše telo fungovalo správne, musíte sa uistiť, že je hydratovaný. Ak ste dehydratovaný, môže spôsobiť množstvo zdravotných problémov vrátane nadúvania. Minimálne denné množstvo vody podľa odporúčaní lekára je 6-8 pohárov a to všetko môže byť dôvodom, prečo sa cítite nafúknuté po celú dobu. Začnite piť viac vody a stav by sa mal zlepšiť.

Nejedzte príliš rýchlo

Začnite jesť a piť pomalšie a žuvať správne jedlo. Vezmite malé kúsky a žuť, žuť, žuť! Ak nebudete jesť pomaly, môžete vyvolať problémy s trávením.

Nasledujúce liečba vám môže pomôcť pri nafúknutí a páde záhy

Budete potrebovať:

 • 1 lyžica gélu z aloe vera
 • 1 uhork.
 • 1/2 šálky vody
 • 1 polievková lyžica strúhaný zázvor
 • 1 citrón
 • stonka petržlenu

Ako pripraviť:

Vhoďte všetky očistené ingrediencie do mixéra, pulzujte, až ich skombinujete. Okamžite pite a pokračujte denne v liečbe, kým nebudete cítiť, že je to pre vás potrebné.

Helicobacter pylori

Pravdepodobne ste počuli Helicobacter pylori, baktérie, ktorá má vplyv na sliznicu žalúdka a spôsobujú najrôznejšie problémy, vrátane žalúdočných vredov a pažerákové vredy. Okrem vredov môže HB spôsobiť ďalšie zdravotné problémy, ako napríklad:

 • strata chuti do jedla
 • nevoľnosť
 • časté pukanie
 • pocit horúčavy v bruchu
 • nevysvetliteľná strata hmotnosti
 • opuch

Zvyčajne sa liečia antibiotikami, ale niektorí ľudia neradi užívajú antibiotiká na všetko, alebo sa jednoducho nemôžu vyrovnať s nežiaducimi vedľajšími účinkami. Takže čo je to ďalšia liečba?

Tu sú niektoré prírodné prostriedky, ktoré môžete použiť na liečbu HBi:

Manuka Honey

Ukázalo sa, že tento vzácny typ medu má proti týmto baktériám vynikajúce výsledky. Podľa niekoľkých štúdií tento druh medu eliminuje všetky baktérie vo vašom žalúdku. Konzumujte to trikrát denne, čajovú lyžičku medu, rozložte ju na toast.

Brusnicová šťava

Podľa štúdie v Číne môže konzumácia brusinkovej šťavy znížiť počet baktérií o 14%.

Probiotiká

Probiotiká sú vhodné pre akýkoľvek tráviaci problém, ktorý by ste mohli mať, vrátane šírenia CB. Toto pomohlo mnohým týmto problémom a tiež nemalo žiadne vedľajšie účinky.

Prirodzenejšie prostriedky

Čínska a indická medicína tradične používa organické lišejníky ako prostriedok proti mnohým zažívacím problémom vrátane žalúdočných vredov a HB. Je známe, že červené víno a zelený čaj majú pozitívny vplyv na liečbu tejto baktérie, hlavne kvôli ich prirodzeným antibakteriálnym účinkom.

 ZDROJ:FITHACKER.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>