Títo ľudia by nikdy nemali jesť zázvor, môžno patríte medzi nich

Mnoho ľudí môže zažiť veľké zdravotné vylepšenia z používania zázvoru, ale to nie je dobrá voľba pre každého. Existuje niekoľko okolností, keď sa zázvoru musíte vyhnúť alebo spotrebovať v obmedzenej miere. 

Podľa WebMD môže zázvor interagovať zle s určitými typmi odporúčaných nápravných prostriedkov pre zdravotné problémy.

Diabetickí ľudia, pacienti s hypertenziou a poruchami zrážanlivosti musia byť opatrní pri použití zázvoru.

Tu sú dôvody, prečo by ste sa zázvoru mali vzdať

Ľudia, ktorí užívajú lieky na zrážanie krvi

Zázvor môže zriediť krv, čo znamená, že môže byť zlý pre ľudí, ktorí majú problémy s koaguláciou alebo majú krvácavé poruchy. Pred použitím zázvoru sa poraďte so svojím lekárom.

Ľudia, ktorí sú liečení na diabetes

Zázvor má prirodzenú tendenciu znižovať hladinu cukru v krvi, a preto je to najlepšie korenie a prírodná bylina pre diabetes 2. typu. Pre tých, ktorí majú cukrovku a pre diabetikov, ktorí kontrolujú svoju stravu , môže to byť vítaná správa.

Ľudia, ktorí užívajú lieky (napríklad metformín alebo podobné lieky alebo používajú inzulín na reguláciu hladiny cukru v krvi), by však mali byť opatrní na účinok zázvorov na hladinu cukru v krvi a diskutovať o použití zázvoru s lekármi ne.

Ľudia, ktorí používajú lieky na vysoký krvný tlak

Niektoré lieky používané na kontrolu vysokého krvného tlaku môžu byť spojené so zázvorom, čo ovplyvňuje zníženie krvného tlaku a / alebo zníženie srdcovej frekvencie na škodlivých úrovniach, čo vedie k nepravidelným srdcovým rytmom alebo iným komplikáciám. Porozprávajte sa so svojím lekárom, ak chcete použiť zázvor.

Zázvor a žlčové kamene

Ľudia so žlčovými kameňmi si môžu zhoršiť zdravotný stav, ak používajú zázvor.

Žlčník má štruktúru ako malé vrecko, ktoré sa nachádza pod pečeňou a spája sa s ním z žlčovodu. Žlčník pôsobí ako zásobná nádrž, ktorá znižuje prebytočný tuk v čreve.

Ak sa spotrebúva veľké množstvo zázvoru, môže sa zvýšiť tvorbu žlčových kameňov môže dráždiť žlčové kamene a spôsobiť ich prechod do žlčovodov. Blokovanie žlčovodu môže spôsobiť vážne ochorenie, ktoré môže vyžadovať núdzovú operáciu.

Ženy, ktoré sú tehotné a zázvor

Existujú určité obavy, že zázvor môže ovplyvniť fetálne pohlavné hormóny. Podľa americkej Národnej knižnice medicíny je zázvor v tehotenstve kontroverzný.

Boli tiež prípady, kedy Ginger je obviňovaný z príčiny potratu v 12. týždni tehotnej ženy, ktorá každé ráno pila zázvor. Avšak výskum tehotných žien naznačuje, že zázvor sa môže bezpečne používať v ranných štádiách bez poškodenia dieťaťa.

Existujú určité obavy, že zázvor môže zvýšiť riziko krvácania, preto niektorí odborníci odporúčajú, aby sa nepoužívali v blízkosti dátumu narodenia dieťaťa. Tak ako všetky lieky, ktoré sa podávajú počas tehotenstva, je nevyhnutné vyvážiť riziko. Pred použitím zázvoru počas tehotenstva, najprv sa porozprávajte so svojím lekárom.

ZDROJ:syri.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>