Tinktúra listov obyčajnej maliny pomáha v boji s nervovými poruchami a srdcovými chorobami

Ukazuje sa, že ľudia už dlho liečia nervové a srdcové choroby karmínovou tinktúrou.

Stačí naplniť fľašu s mierne drvenými malinovými listami na tretinu objemu, zalejeme 40% top s vodkou a necháme stáť na 10 dní. Precedíme a v prípade potreby počas prvých 10 dní užívam 20 kvapiek 3-krát denne 30 minút pred jedlom, druhý 10-dňový týždeň – 30 každý a tretí – 50 kvapiek každý. Priebeh liečby je 3 mesiace.

Príjem tejto tinktúry je dobre kombinovaný so súčasným príjmom vŕbového čaju naplneného vodou (1 polievková lyžica suroviny na šálku vriacej vody. Držte 6 hodín. Je lepšie naliať trávu do termosky).

Uvoľnené nervy upokojujú odvar z listov lesnej maliny a na bronchiálnu astmu sa používa odvar z koreňov.

Infúzia tejto rastliny sa používa na namáčanie tampónov pri liečbe hemoroidov a ženských ochorení.

Malinové lístky pre ženy

Hemostatická vlastnosť malín je naozaj neoceniteľná: ak budete piť infúziu listov bobúľ, potom sa po určitom čase zastaví vnútorné krvácanie. Ženy, prosím všimnite si:  s ťažkou menštruáciou  môže byť aj karmínová infúzia dobrým pomocníkom!

Malinové listy pre zápal v tele

Malinové listy majú protizápalové vlastnosti. Ak máte na pokožke nejaký druh  neléčiacej sa rany , rezu alebo škrabnutia, potom vám lístky malín veľmi dobre pomôžu, pretože po ich manipulácii sa koža veľmi rýchlo hojí. Vezmite malinový list, nakrájajte ho na niekoľko miest a pripojte ho k boľavému miestu, opravte ho. List nechajte v tejto polohe pol hodiny, potom ho môžete odstrániť. Často sa stáva, že pokožka tváre alebo hornej časti hrudníka sa zapáli, na ňom sa objaví akné.  Nie je žiadnym tajomstvom, že často sa takýto problém vyskytuje u adolescentov kvôli hormonálnym zmenám v tele. V tomto prípade budú naše rady pre nich veľmi užitočné. Vezmite si pár malinových lístkov, rozrežte ich na niekoľkých miestach a pripojte sa k tým miestam, ktoré potrebujú liečbu. Fixujte na postihnutom miste listy na 20-25 minút. Ak tento postup niekoľkokrát opakujete, výsledky nebudú trvať dlho. Rovnaký účinok, aj keď nie v takej miere, má liečivý obklad zo suchých lístkov malín. Vezmite niekoľko listov, varte ich s 2 šálkami vriacej vody a zakryte handričkou.


ZDROJ:babushkinysekretiki.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>