Tinea Corporis- kožné ochorenie, vyliečte ho s týmito domácimi prostriedkami skôr, ako sa rozšíri po celom tele

Kožný ochorenie, medicínsky známe ako tinea corporis, je typ infekcie kože spôsobenej hubou. Je to veľmi nákazlivé a čím skôr vyliečite, tým lepšie.

Tinea corporis je úzko spätá s nohou športovca (tinea pedis), pruritus (tinea cruris) a krúžok (tinea capitis). Môže sa objavovať v rôznych oblastiach tela, s výnimkou pokožky hlavy, slabín, dlane rúk a chodidiel.

 

Na tele sa môže rozšíriť mnohými priamymi a nepriamymi spôsobmi, ako napríklad z človeka na človeka, z pet na človeka, od neživého objektu po človeka. Symptómy sa zvyčajne začínajú približne 4-10 dní po kontakte s hubou.

Charakteristickým znakom tejto infekcie sú malé vyrážky s guľatým tvarom, ktoré sa objavujú na tele. Medzi ďalšie sprievodné príznaky patrí sčervenanie, svrbenie a zápal. Ak sa neošetruje, môže to viesť k infekcii kože.

Kožného ochorenia organizmu je možné ľahko liečiť, udržiavať dobrú hygienu a používať jednoduché, prirodzené a účinné domáce opravné prostriedky.

Tu je 5 najlepších domácich opravných prostriedkov, ako sa zbaviť kožného ochorenia (tinea corporis).

1. Dobrá hygiena
Pokiaľ ide o liečbu kožného tkaniva, musíte udržiavať dobrú hygienu. To pomôže zabrániť šíreniu infekcie do iných oblastí tela a skráti čas na hojenia.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie, osobnú hygienu, podporená prítomnosťou dostatočného množstva vody sú dôležité preventívne opatrenia, aby sa zabránilo šíreniu trichofytózy.

Udržujte postihnutú oblasť čo najčistejšiu. Umyte pokožku vodou a mydlom denne. Po sprchovaní osušte pokožku dobre, najmä medzi prstami, slabinami a podpazuším. Okrem toho zabráňte nahromadeniu potu okolo postihnutej oblasti, pretože vlhkosť uľahčuje šírenie huby.

2. Jablkový ocot
Jablkový jablkový ocot je veľmi efektívny domáci liek na liečbu kožného ochorenia. Štúdie ukázali, že má silné antifungálne vlastnosti, ktoré pomáhajú bojovať proti hubám, ktoré spôsobujú infekciu.

Navyše jablkový jablkový ocot je vhodný pre vašu imunitu.

Zrieďte surový, nefiltrovaný jablkový ocot s rovnakým množstvom vody. Namočte bavlnenú podložku a naneste zmes na postihnutú kožu. Vykonajte to trikrát denne.
Okrem toho môžete v pohári teplej vody zmiešať 1 – 2 polievkové lyžice surového, nefiltrovaného octu jablčného muštu a trochu medu. Piť dvakrát denne, aby ste pomohli bojovať s infekciou zvnútra.

3. Olej z čajovníka
Olej z čajovníka môže úspešne liečiť trójganec kvôli svojim antifungálnym a antiseptickým vlastnostiam. To môže pomôcť zabiť hubu zodpovednú za infekciu a poskytnúť rýchlu úľavu od dráždivých príznakov.

Umiestnite niekoľko kvapiek oleja z čajovníka na bavlnenú podložku a naneste ju na postihnuté miesto. Vykonajte to 2 až 3 krát denne asi týždeň.
Prípadne môžete zriediť olej z čajovníka v rovnakom množstve oleja, napríklad kokosového oleja, a potom ho aplikovať na kožu. Použite tento liek raz denne.

4. Kokosový olej
Vlastnosti, ktoré obnovujú pokožku nachádzajúcu sa v kokosovom oleji, robia z neho efektívny nástroj na liečbu infekcií spôsobených krvácavými červami. Má protiplesňové vlastnosti, ktoré dokážu bojovať proti hubám, ktoré spôsobujú infekciu.

Jeho hydratačné vlastnosti pomáhajú zmierniť svrbenie postihnutej oblasti. Pomáha tiež pri hojení postihnutej kože.

Ohrejte kokosového oleja v mikrovlnnej rúre niekoľko sekúnd. Aplikujte priamo na postihnutú oblasť a masírujte tak, aby ho pokožka rýchlo absorbovala. Aplikujte najmenej trikrát denne.

5. Cesnak
Cesnak je nádherný antifungálny prostriedok. Obsahuje antifungálnu zlúčeninu známu ako ajoen, ktorá je veľmi účinná v boji proti hubám, ktoré spôsobujú kožné ochorenia.

Táto bylina je tiež dobrá pre vašu imunitu.

Na postihnutú kožu aplikujte cesnakovú pastu, prelepte infikovanú oblasť gázovým obväzom. Držte niekoľko hodín, potom opláchnite pastu teplou vodou. Použite tento prostriedok raz alebo dvakrát denne niekoľko týždňov

ZDROJ.fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>