Tieto zdravotné problémy vedia vyriešiť banány a niekedy majú dokonca lepšie účinky ako lieky, ktoré vám predpíše lekár

How healthy are bananas? Bananas are rich in Vitamin B6 and a good source of fiber, vitamin c, magnesium and potassium.

Banány sú bohaté na zdravé cukry a veľa vlákniny, ktoré z nich robia silnú energetickú bombu pre vaše telo. Avšak okrem toho banány sú tiež účinným prostriedkom proti mnohým chorobám a niekedy majú dokonca lepšie účinky ako lieky.

Ako zdravé sú banány?

Banány sú bohaté na vitamín B6 a dobrým zdrojom vlákniny, vitamínu C, horčíka a draslíka.

A nezaujímajte sa o kalórie – pretože viete, že ste jedli zdravé jedlo.

1. Vysoký krvný tlak

Banány vám pomôžu udržiavať dobrý krvný tlak a sú účinné proti hypertenzii. Jesť príliš veľa slaného jedla a nedostatočný príjem draslíka má vplyv na krvný tlak a banány sú prospešné, pretože obsahujú veľa draslíka. Odborníci odporúčajú konzumovať jeden banán každé ráno, aby udržali krvný tlak v normálnych medziach.

2. Depresia

Základnou zložkou banánov je tryptofán, ktorý je prítomný vo forme serotonínu, známy aj ako „hormón šťastia“. Len jeden banán je dostatočný na zvýšenie hladiny serotonínu, ktorého účinok je pocit pokoja a radosti.

3. Stres

Kalcium v ​​banánoch pôsobí proti stresu. Banány sú tiež dobré pre vaše srdce.

4. Zápcha

Jednou zo zložiek banánov je pektín, to je vlákno, ktoré podporuje trávenie a podporuje odstraňovanie toxínov z organizmu. Banány pôsobia ako probiotiká, čím podporujú trávenie, zmierňujú nadúvanie a znižujú črevné napätie.

5. Premenstruačný syndróm

Banány sú bohaté na vitamín B6, čo má priaznivé účinky na glukózu v krvi. Vitamín B zmierňuje menštruačné bolesti a bolesti brucha, normalizuje náladu.

ZDROJ:healthawarenessforall.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>