Tieto triky sú považované za najúčinnejšie spôsoby, ako sa zbaviť celulitídy

Celulitída, nevzhľadný tuk okolo stehien a bokov, ktorý spôsobil, že odmietnete veľkú časť svojho šatníka, je dôsledkom vnútornej dermatologickej akumulácie tukov. Tento tuk vyčnieva do dermis, čo je vrstva tesne pod najvzdialenejšou vrstvou kože – epidermis. V prípade celulitídy dochádza k oslabeniu spojivového tkaniva v tejto vrstve, čo dláždi cestu pre preniknutie tuku, čo vám prináša celulitídu. Príčina vzniku celulitídy sa môže pohybovať od prebytku telesného tuku až po nerovnomerné rozloženie tuku alebo môže byť jednoducho genetická.

Celulitída je bežnejším problémom u žien pretože muži majú tendenciu mať silnejšiu kožu, preto sa tuk preťahuje cez dermis a uvoľní sa do vonkajšej vrstvy je zriedkavý.

Celulitída sa stáva výraznejšou u žien, keďže rastú, pretože obchod s kolagénom stále klesá. Neexistuje však dôvod na obavy. Veľké množstvo žien na celom svete trpí týmto stavom a celulitída môže byť do značnej miery znížená jednoduchými zmenami vo vašej strave a životnom štýle. Zdravá výživa zameraná na tvorbu tukov a pravidelné cvičenie, ako aj niektoré masáže môžu účinne znížiť celulitídu.

Tu sú niektoré spôsoby, ktorými môžete znížiť celulitídu.

1. Zdravá výživa

Zdravá a upokojujúca strava môže kontrolovať celulitídu. Vylučovanie niekoľkých kíl môže pomôcť vašim tukovým bunkám odkloniť sa od dermis, čím vám poskytne rovnomernejšiu pokožku. Znížte potraviny s vysokým obsahom soli; sodík spôsobuje, že vaše tukové bunky sa napučiavajú. Jedzte veľa vlákien, celozrnných, bielkovín, mliečnych výrobkov s nízkym obsahom tuku a bez tuku, ovocia a zeleniny, pretože pomáha odstraňovať odpad a toxíny z črevného traktu.

2. Pravidelné cvičenie

Celulitída je v podstate tuk, ktorý dokáže vykĺznuť cez epidermis, a tak znížiť na extra kilo. Pravidelné cvičenia ako chôdza, jogging, plávanie a jóga by mali pomôcť znížiť tlmenie tukov. Odborníci navrhujú 40-minútové cvičenie (polovicu kardio a polovičnú silu) trikrát týždenne na dosiahnutie účinných výsledkov.

3. Morské riasy

Morské riasy sú prírodné exfoliačné činidlá, ktoré podporujú hladší krvný obeh (čo znižuje hromadenie tukov). Tiež zvyšuje metabolizmus. Kniha Healing Foods od vydavateľstva DK konštatuje: „Jeho vysoký obsah jódu pomáha podporovať zdravú funkciu štítnej žľazy, čo pomáha regulovať metabolizmus buniek a napomáha riadeniu hmotnosti.“ Morské riasy tiež zlepšujú štruktúru pokožky a vylučujú telo toxínov. Keď je telo prepláchnuté toxínmi, celulitída je značne znížená. Kniha tiež priťahuje morské riasy z mnohých detoxových výhod: „Zdroj detoxikačného chlorofylu a mucilaginózneho (gumovitého) vláknitého klobúka pomáha udržiavať pravidelnosť čriev a odstraňuje toxíny a tuky z tela.“

Chyť misku, zmiešajte tri až štyri polievkové lyžice mletých morských rias s 50 ml morskej soli a extra panenského olivového oleja alebo akéhokoľvek éterického oleja. Masírujte zmes na postihnutom mieste 10 minút pred sprchou. Každodenne maste postihnutú oblasť, aby ste dosiahli efektívne výsledky.

4. Fajčenie

Áno, fajčenie môže významne prispieť k celulitíde. Podľa správy publikovanej v časopise Journal of Cosmetic Dermatology môže príjem cigaretového dymu oslabiť tvorbu kolagénu, čím sa celulitída stáva výraznejšou.

5. Suché čistenie

Jedným z najčastejšie používaných a najjednoduchších spôsobov ako zbaviť celulitídu je suché čistenie. Hovorí sa, že zlepšuje krvný obeh a lymfodrenáž a eliminuje tvorbu toxických látok vo vašom tele, čo výrazne podporuje celulitídu. Zlepšený krvný prietok ďalej oživuje pokožku a vyzerá to, že je plná a žiarivá. Vezmite suchú kefku a jemne očistite postihnutú oblasť a zvyšok tela. Uistite sa, že pokožka a kefa sú suché. Štetcujte asi päť minút, zľava doprava a potom sprchu, aby ste umyli odumreté kožné bunky a nečistoty. Urobte to denne asi mesiac, aby ste videli okamžité výsledky a zlepšili textúru pokožky.

6. Kajanské korenie

Kajanské korenie sa môže stať jedným z vašich najlepších pomocníkov pri zbavení sa celulitídy. Má schopnosť zahriať vaše telo, zvýšiť krvný obeh, čím zvyšuje metabolizmus a obmedzuje tuk. Pridajte k tomu aj kajanské korenie, ktoré tiež pomáha odstraňovať zlé kožné bunky a nahradiť ich zdravými bunkami a vylučovať toxíny z tela. Vezmite pohár teplej vody, pridajte asi dve čajové lyžičky prášku kajenského korenia, čajovú lyžičku strúhaného zázvoru a stlačte do nej celý jeden citrón a dobre premiešajte. Každodennú nápoj použite na dosiahnutie efektívnych výsledkov.

7. Jablkový ocot

Masírovanie postihnutých oblastí s jablčným jablčným octom môže tiež robiť zázraky na zníženie celulitídy okolo stehien a bokov. Jablkový jačmeň je zaťažený minerálmi, ako je draslík,vápnik a horčík. Tieto minerály nielen pomáhajú vypláchnuť nadbytočné toxíny, ale tiež regulujú zadržiavanie vody okolo stehien a bokov. Jablkový ocot sa tradične používa aj na chudnutie. Pamätajte si, že menej tuku, menej celulitídy.

Ak chcete efektívne znížiť celulitídu, zmiešajte 50 ml octu jablčného muštu s približne 100 ml vody. Môžete tiež pridať kúsok medu do zmesi, ak nie ste alergický na to. Masírujte postihnutú oblasť so zmesou a nechajte ju 30 minút. Vypláchnite ju vodou. Podľa režimu by denne poskytovali požadované výsledky. Môžete tiež miešať dve až tri polievkové lyžice octu jablčného muštu s jednou čajovou lyžičkou medu a piť elixír dvakrát denne.

8. Pite veľa vody

Vaša celulitída má tendenciu vyzerať najhoršie, ak je dehydrovaná. Pre peknú pokožku pite dostatok vody.

ZDROJ:food.ndtv.com

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>