Tieto tri rastliny odpudzujú hmyz. Stojí za to mať ich doma

Otvoríte okná z vášho bytu, aby ste ich mohli vetrať. Teplo, ktoré sa objavuje vonku počas jari a leta, dokonca povzbudzuje. Bohužiaľ, muchy, komáre a ďalší hmyz prichádzajú do nášho apartmánu s čerstvým vzduchom. Dnes vám ukážeme, ako ich vystrašiť. Jediné, čo musíte urobiť, je pestovať tieto rastliny na parapete.

Rastliny, ktoré odpudzujú hmyz

Levanduľa

Levanduľa je krásna rastlina, ktorá kvitne od júna do októbra, kedy je náš dom najviac vystavený hmyzu. Levanduľa odrádza hmyz, jeho vôňa je pre nich jednoducho neznesiteľná. Pamätajte však, že je to pozvanie pre včely. Je to dobré, pretože občas opeľujú ostatné rastliny a kvety v záhrade a robia z neho krásny vzhľad.

Collard plexus

Pravdepodobne poznáte túto rastlinu viac s názvom plektran. Je to druh trvalky, ktorá je skvelou dekoráciou pre balkón alebo záhradu. Mimochodom, pôsobí ako odstrašujúci prostriedok proti komárom. Preto je výsadba v miestach, kde trávime väčšinu času na záhrade, veľmi dobrý nápad.

Fenikel

Fenikel je rastlina, ktorú môžete použiť v kuchyni. Kvitne od júla do septembra a účinne odpudzuje komáre. Práve čas jeho kvitnutia sa zhoduje s ich najväčšou intenzitou. Rastlina levanduľa vedľa neho a vysporiadať sa s muchy súčasne.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>