Tieto príznaky cukrovky by ste nemali nikdy ignorovať, môžu ohroziť váš život

Diabetes môže mať mnoho nepríjemných následkov a môže nakoniec ohroziť náš život. Je to nevyliečiteľná choroba a spôsobuje, že naše telo neadekvátne reaguje na cukor v krvi. Inzulín sa vyrába nesprávne alebo vôbec nie. Niektorí ľudia preto musia z iného užívať inzulín vo forme injekcií. Preto stojí za to diagnostikovať chorobu skoro a začať ju kontrolovať. Aby sa to stalo, musíme poznať príznaky.

1. Príliš časté močenie

Jedná sa o jeden z najčastejších príznakov cukrovky. Naše telo sa musí zbaviť prebytočného cukru, ktorý je v našej krvi. Preto zahŕňa naše obličky do práce a snaží sa dať cukor spolu s močom.

2. Časté infekcie

Naše telo je zamerané na boj proti vysokým hladinám cukru, takže nemôže dostať dostatok energie na boj proti chorobám. Náš imunitný systém je slabší a my sme viac chorí.

3. Pocit hladu

Na začiatku ochorenia mnohí ľudia cítia takzvaný vlk hlad. Glukóza bez inzulínu sa nedá premeniť na energiu, a preto to, čo jeme, ju skutočne neposkytuje. Preto cítime potrebu jesť ešte viac jedál.

4. Pocit smädu

To súvisí s prvým bodom. Rozsiahla funkcia obličiek a časté močenie sú spojené s dehydratáciou a silným pocitom smädu. Musíme nahradiť tekutiny, ktoré sa telo zbavilo a pokúšalo sa odstrániť cukor.

5. Pocit únavy

Ak sa stále cítite unavený. Chýba vám energia, aby ste prežili celý deň alebo začali zaspávať počas dňa, môže to byť výsledok cukrovky. Úroveň cukru v krvi nie je vyvážená a práve on nám dáva energiu.

6. Brnenie v končatinách

Cítiš sa brnenie v nohách alebo nohách? Môže to byť dôsledok cukrovky. Takéto príznaky sa vyskytujú pomerne často a sú výsledkom poškodenia nervov v dôsledku vysokého tlaku, ktorý sprevádza túto chorobu.

7. Zníženie hmotnosti

Spolu s odstránením tekutín z tela rýchlym tempom začneme strácať kg. Preto môže byť neprimeraná strata hmotnosti výsledkom cukrovky.

Pamätajte, že tieto príznaky jasne neznamenajú cukrovku. Môžu tiež zapadnúť do mnohých iných chorôb. Preto, aby sa potvrdila choroba, mali by sa vykonať testy.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>