Tieto potraviny konzumujeme denno denne a vôbec si neuvedomujeme, že zabíjajú náš mozog

Jedlo, ktoré jeme, môže predstavovať nebezpečenstvo okrem toho, že bude zdravé. Obvykle konzumujeme prírodné a ekologické výrobky a vyhýbame sa baleným výrobkom. Venujeme pozornosť kalóriám toho, čo jeme. Nikdy však nepremýšľame o tom, ktorý produkt ovplyvňuje náš mozog. Existujú tiež potraviny, ktoré ovplyvňujú naše zdravie mozgu.

Tu sú potraviny, ktoré negatívne ovplyvňujú náš mozog

Cukor a výrobky z cukru

Cukor a výrobky z cukru, ktoré spôsobujú neurologické problémy, oslabujú pamäť a zhoršujú schopnosť učiť sa.

Alkohol

Alkohol, ktorý poznáme z bankrotu pečene, negatívne ovplyvňuje aj mozog. Aj keď účinky alkoholu sa dajú napraviť pri krátkodobom užívaní, dlhodobé užívanie môže bohužiaľ spôsobiť trvalé poškodenie. Znížil svoju schopnosť myslieť na zdravie a mal problémy s pamäťou.

Fast Food

Výskum ukazuje, že výrobky rýchleho občerstvenia menia chémiu mozgu. To môže viesť k problémom, ako je depresia.

Vyprážané jedlá

Vyprážané jedlá, ktoré poškodzujú nervy mozgu, patria medzi produkty, ktoré narúšajú fungovanie mozgu.

Spracované a predvarené potraviny

Spracované potraviny tiež poškodzujú centrálny nervový systém mozgu. V neskorších rokoch môže spôsobiť choroby, ako je Alzheimerova choroba.

Veľmi slané jedlá

Soľ je všeobecne známa tým, že poškodila srdce. Ale tiež poškodzuje mozog kvôli sodíku v soli a narúša schopnosť myslenia. Výskumy, ktoré narušili inteligenciu, dokázali veľmi slané potraviny.

Spracované bielkoviny

Bielkoviny, ktoré končia v počítaní zdravotných výhod, patria medzi základné živiny u športovcov ako potravina na budovanie svalov. Najväčším producentom bielkovín je mäso. Klobásy vyrobené z mäsa, salám, klobás, napríklad bielkovín v spracovaných výrobkoch spracovaných do mozgu, neprestávajú počítať zlo. Ničia nervový systém.

Trans tuky

Trans tuky, ktorých cieľom je Svetová zdravotnícka organizácia do roku 2023 úplne odstrániť z tabuľky, majú problémy, ako sú srdcové problémy, cholesterol a obezita, ako aj poškodenie mozgu: zabíja reflexy, znižuje funkciu mozgu, maximalizuje riziko mozgovej príhody a chorôb, ako je Alzheimerova choroba. vyplýva z nej.

Umelé sladidlá

Umelé sladidlá majú viac škôd ako výhod, ktoré spôsobujú poškodenie mozgu a mentálne poruchy.

Nikotín

Najväčším poškodením mozgu, ktoré nikdy neprestáva počítať zdravotné riziká, je blokovanie toku krvi. To spôsobuje, že mozog pomaly zomiera.

ZDROJ:yeniakit.com.tr

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>