Tieto liečivé oleje vyhladia aj tú najtrdohlavejšiu jazvu, nezostanú po nich ani stopy

Levanduľa, šípka, osivo mrkvy a helichrysum sú niektoré éterické oleje, ktoré sa môžu riediť a používať na jazvy rôzneho pôvodu. Kokosový olej zmiešaný s citrónovou šťavou je účinný na zľahčenie jaziev po spálení. Olivový olej a horčičný olej majú výborné vlastnosti na zvlhčenie a regeneráciu a môžu sa použiť na rôzne druhy jaziev.

Všetci sme spadli z motocykla, alebo sme sa v kuchyni zlomili alebo dokonca zranili pri hraní. Jazvy od stredne až po hlboké rany môžu trvať dlhú dobu, niekedy aj počas celého života. A existuje veľmi málo známych liekov na jazvy.

Väčšina liekov má steroidnú povahu a nemali by sa používať dlhodobo. Takže je lepšie uchýliť sa k prírodným liekom a olejom, ktoré môžu časom zľahčiť jazvy. Niektoré komerčne dostupné produkty získavajú popularitu, pretože sú vynikajúce pri odstraňovaní jaziev. Avšak vzniká jazva v dôsledku zničenia niekoľkých vrstiev kožného tkaniva a riešenie, ktoré funguje pre jednu osobu, nemusí fungovať pre inú osobu.

 Tu je niekoľko olejov, ktoré robia zázraky pri odstraňovaní jaziev

1. Levanduľový olej

Nielen levanduľový olej je extrémne upokojujúci, ale účinne aj liečí jazvy. Urýchľuje proces regenerácie buniek. Pri čerstvých ranách môže niekoľko kvapiek levanduľového oleja vo vode urýchliť hojenie a minimalizovať jazvy. Pri existujúcich jazvách naneste zriedený olej na niekoľko dní, aby ste mali pozorovateľné výsledky.

2. Kokosový olej

Tento pokorný a ľahko dostupný olej nadobúda teraz význam ako liečiteľ všetkého od vnútorností a imunitného systému po vlasy a telo. Pre jazvy, ktoré zostali po vypálení rany, ktoré sa uzdravili, je možné každý deň použiť zmes citrónovej šťavy a kokosového oleja, aby ste ich zjemnili. Vitamín E v kokosovom oleji pomáha pri liečbe jaziev rýchlejšie. Pri čerstvých ranách, ktoré sa môžu liečiť doma, používanie kokosového oleja zabraňuje infekcii a znižuje tvorbu jaziev.

3. Silicový olej

Silicový olej získaný z rastliny Helichrysum italicum funguje veľmi dobre pre jazvy všetkých druhov. Či už z poranení alebo operácií, starých alebo nových, helichrysum olej ošetruje jazvy.

4. Olej z mrkvy

Už ste niekedy videli mrkvové semená? Sú mimoriadne maličké. Avšak, majú silný olej, ktorý je vynikajúci na liečbu jaziev a škvŕn. Je to skvelé na zvlhčenie pokožky. Môže veľmi účinne ošetrovať jemné čiary, strie a iné škody na pokožke. Olej z mrkvového oleja by mal byť pred použitím zriedený nosným olejom.

5. Olivový olej

Všetci poznáme olivový olej ako vynikajúcu látku na udržanie vlhkosti. Odstraňuje odumreté kožné bunky, ktoré tvoria hlavnú časť jazvy a pomáhajú v priebehu času liečiť pokožku. Pokiaľ je to možné, použite extra panenský olivový olej.

6. Horčičný olej

Zatiaľ čo vôňa horčicového oleja nie je pre každého, nemožno poprieť, že ide o výbornú liečbu jaziev. Masť obsahujúca 10% horčicového oleja, ktorá sa používa niekoľko týždňov, je skvelý spôsob, ako liečiť skutočne tvrdohlavé jazvy.

7. Šípkový olej

Ak chcete efektívne riešenie, ktoré tiež dobre vonia pri každom použití, vyskúšajte šípkový olej. Keď sa používa ako olej na kúpanie, pomáha znižovať celkový vzhľad a dôležitosť jaziev.

Existuje veľa krémov na trhu k liečbe jazvy. Opýtajte sa svojho lekára na podrobnejšie informácie o týchto možnostiach liečby.

ZDROJ:curejoy.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>