Tieto fenomenálne semená zabíjajú bunky rakoviny, zlepšujú spánok, zbavujú astigmatizmusu a ešte oveľa viac

Väčšina ľudí má tendenciu likvidovať tekvicové semená, a to bez ohľadu na ich výživový profil alebo jednoducho za to, že je veľa práce pri ich čistení a pražení. Nech je to akýkoľvek dôvod, je to obrovská chyba, pretože tieto semená majú veľa čo ponúknuť. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o ich nutričnom profile a širokej škále zdravotných prínosov.

5 fenomenálne výhody tekvicových semien pre vaše telo

1. Tekvicové semená sú balené s horčíkom

Horčík je jedným z najdôležitejších minerálov, zúčastňuje sa viac ako 300 biochemických reakcií, ktoré sú potrebné pre správnu funkciu tela. Bohužiaľ, väčšina obyvateľov má nedostatok horčíka vďaka štandardnej západnej strave. Ale dobrá správa je, že len malá polovice šálky tekvicových semien poskytuje až 92 percent svojej dennej hodnoty horčíka.

2. Tekvicové semená posilňujú testosterón

Tekvicové semená sú vynikajúcim zdrojom vitamínov B, C, D a E, ktoré majú rozhodujúcu úlohu v libido. Sú tiež nabité zinkom, ktorý je známy tým, že zvyšuje hladiny testosterónu celkom prirodzeným spôsobom. Preto tieto drobné semená môžu byť mimoriadne prospešné pre mužské sexuálne zdravie.

3. Semená tekvicové zlepšujú náladu a znižujú návaly horúčavy

Ak máte vysoký obsah tryptofánu, ktorý je potrebný na produkciu serotonínu v mozgu, tekvicové semená môžu pomôcť, pokiaľ ide o zlepšenie nálady. Obsah horčíka pomáha vyvážiť telesnú teplotu, a tým pomáha znižovať návaly horúčavy.

naturalhousemagazine.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>