Tieto 3 príznaky môžu naznačovať, že máte v tele Parazity!

Viete, že každému z nás hrozia vnútorné parazity? To sú organizmy, ktoré kontrolujú naše telo pre výživu. Stávame sa pre nich hostiteľom a problém nie je nezvyčajný. Odhaduje sa, že iba 10% ľudí na Zemi nikdy nemalo parazita. Niekedy sa s nimi naše telo vyrovná, v iných prípadoch potrebuje pomoc. Najčastejšie sa vyskytujú paraziti v našom tráviacom systéme, ale môžu sa nachádzať v niektorých orgánoch. Chytiť parazita vôbec nie je ťažké. Stačí jesť niečo, čo predtým nebolo umyté. To je dôvod, prečo môžeme nakaziť doma, v reštaurácii, z vášho domáceho maznáčika alebo v mnohých iných situáciách, z ktorých mnohé by sa dali spomenúť.

Známky, že môžete mať parazity

Najčastejším z týchto parazitov sú pásomnice, motolice, škrkavky, ošípané, psy a mačky, červy, bičíky a zášklby. Môžete ich nosiť vo vašom tele už roky a ani o tom neviete. Poďme poznať niekoľko príznakov, ktoré to môžu ukázať.

Gastrointestinálne ťažkosti

V prípade parazitov hniezdiacich v tráviacom systéme sa často vyskytujú rôzne typy gastrointestinálnych ťažkostí. Môže byť hnačka alebo naopak, zápcha.

Úbytok hmotnosti

Paraziti sa živia aj tým, čo jeme, preto časť výživnej hodnoty ide k nim, nie k nám. Je spojená so znížením telesnej hmotnosti alebo slabosťou imunity. 
Podľa štatistík má ľudský červ jeden zo šiestich.  Toto je najbežnejší ľudský parazit. Hoci príznaky sú často nepozorovateľné, často sa stáva, že stratíte chuť do jedla a schudnete bez akéhokoľvek zvláštneho dôvodu.

Slabosť a horúčka

Toto sú symptómy, ktoré sprevádzajú väčšinu chorôb, takže sotva niekto ich spája s prítomnosťou parazita. Môže to byť spôsobené aj prítomnosťou ľudského červa, ktorý môže mať dĺžku až 40 cm. Pre toto kladie vajcia, rodia sa noví paraziti a nakoniec môžu dokonca blokovať črevá.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>