Tento zázračný strom, ktorý dokáže vyliečiť 300 chorôb vrátane nádorov a cukrovky

Počuli ste niekedy o Moringe? Táto rastlina je neuveriteľne bohatým zdrojom tukov, bielkovín, karotenoidov, vitamínu C, železa, draslíka a iných cenných živín. Je zaujímavé, že kvety, korene, listy a kôra Moringy sa používajú ako doplnky alebo zložky na výrobu parfumov, kožných olejov a iných kozmetických výrobkov. Vedecké štúdie preukázali, že chemické zlúčeniny obsiahnuté v moringe majú len málo prospešných biochemických aktivít vrátane boja proti ateroskleróze a srdcovým chorobám, posilňujú imunitný systém a majú antivírusové, antibakteriálne, antioxidačné a nádorovo potlačujúce účinky.

Nižšie sa budeme bližšie zaoberať zdravotnými výhodami poskytovanými spoločnosťou Moringa a uvidíme, či sú tieto názvy odôvodnené.

Moringa je bohatá na vlákninu

Podľa odborníkov to skutočne funguje ako mop v ľudských črevách a čistí akýkoľvek prebytok odpadu, ktorý zostane z mastnej stravy. Táto rastlina má silné antibiotické vlastnosti a je obzvlášť účinná pri eliminácii baktérie, ktorá spôsobuje gastritídu, vredy a rakovinu žalúdka.

Semená tohto stromu majú schopnosť očistiť vodu a skutočne robia to oveľa lepšie ako väčšina konvenčných syntetických materiálov, ktoré sa dnes využívajú. Listy s vysokým obsahom vitamínov, esenciálnych aminokyselín, minerálov atď.

100 gramov suchých listov Moringy obsahuje mlieko, 10 krát viac vitamínu A v porovnaní s mrkvou ,15 krát viac draslíka ako banány, 12 krát viac vitamínu C ako u pomarančov, 9-krát viac bielkovín ako jogurt, 17-krát viac vápnika ako aj 25-krát viac železa ako špenát.

Okrem toho kyselina chlorogénna prítomná v listoch je schopná spomaliť proces absorpcie cukru v bunkách. Najnovšie štúdie objavili, že Moringa má silné protinádorové a protirakovinové účinky a je to výsledok prítomnosti zlúčeninu nazývanú niaziminín.

Lieči štítnu žľazu

Dokazuje sa, že tento strom pomáha pri regulácii funkcie štítnej žľazy, najmä pokiaľ ide o štítnu žľazu, ktorá je hyperaktívna. Môžeme usudzovať, že moringa je pozoruhodná liečivá rastlina, ktorá má pozoruhodné výhody a určite by mala byť prítomná v domácnosti každého človeka a ľudia by ho mali používať pravidelne denne.

ZDROJ:organichealthyfood.org

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>