Tento vitamín môže roztaviť tuk, chrániť vaše srdce a vaše vlasy budú po ňom vyzerať skvele, doslova robí zázraky

Rybí olej je veľmi bohatý na steroly ako skvalén a polynenasýtené mastné kyseliny, ako je omega-3. Ľudia by ho mali používať často, pretože je veľmi dobrý pre svoje zdravie a je plný niektorých veľmi silných antioxidačných vlastností. To je tiež veľmi prospešné pre zdravie kardiovaskulárneho systému. Používa sa skôr ako predtým.

Našťastie sa ľudia začínajú viac informovať o ňom, ako prispieva k zdravému životnému štýlu a začali ho čoraz viac využívať. Samozrejme by sme mali zahŕňať aj mierne cvičenie, menej stresu a zdravú výživu. Rybí olej sa nachádza v kapsule alebo v kvapalnej forme. Je lacnejšie ho kúpiť v tekutej forme, ale vôňa je silnejšia, takže to ľudia kupujú viac v kapsulách.

Kapsuly sú plné glyceridov. Ich hlavnými zložkami sú kyselina olejová, kyselina palmitová, omega-3 a omega-6 mastné kyseliny. Omega-3 mastné kyseliny rýchlo koróbia, keď prichádzajú do kontaktu s kyslíkom, ale želatínové kapsuly sú tie, ktoré zabraňujú oxidácii.

Vitamíny A a D v rybacom oleji dokážu zlepšiť rast buniek v slizniciach a bunkách v koži. Tento olej je vynikajúci pre nechty, pokožku a vlasy. Vitamín D môže tiež liečiť kŕče v nohách, úzkosť a stres. Môže tiež zlepšiť vstrebávanie vápnika, čo je veľmi dôležité pre zdravie pokožky a kostí.

Maska z rybieho oleja- bude robiť zázraky pre vašu pokožku!

Budete potrebovať:

 • Čajová lyžička rybieho oleja
 • Čajová lyžička medu
 • Šálka ​​studeného čaju z harmančeka

Príprava a aplikácia:

Zmiešajte všetky ingrediencie v miske. Použite masku na tvár. Nechajte ju 5 minút. Potom opláchnite tvár harmančekom. Nechajte pokožku samovoľne osušiť bez toho, aby ste ju utierali.

Omega-3 mastné kyseliny v rybacom oleji sú vynikajúce na prevenciu:

 • kardiovaskulárnych ochorení
 • znižujú zlý cholesterol
 • znižujú riziko aterosklerózy
 • zlepšujú krvný obeh 
 • znižujú riziko krvných zrazenín 
 • zabraňujú nepravidelnému srdcovej činnosti
 • znižujú riziko vzniku cukrovky
 • chránia nervové vlákna a spojivové tkanivá v tele

Rybí olej je odporúčaný mnohými odborníkmi na výživu ako doplnok pri chudnutí. Podľa štúdie v Austrálii ľudia, ktorí užívali 6 gramov rybieho tuku denne a každý deň pracovali 45 minút, mali lepšie lipidový profil ako tí, ktorí to neurobili. Podľa toho, ak kombinujete fyzickú aktivitu s rybím olejom, zlepší sa to funkcia mozgu a zníži sa telesný tuk. Jedna kapsula rybieho oleja denne je výbornou prevenciou v prípade demencie.

Bodybuilders tiež používajú rybí olej ako doplnok, pretože pomáha svalom rásť, ale tiež ich vyživuje potrebnými vitamínmi a minerálmi. Gynekológovia vysoko odporúčajú rybí olej ženám s bolestivým menštruačným obdobím a mužom sa odporúča, aby ich užívali ako prevenciu pred rakovinou prostaty. Predtým, než začnete užívať rybí olej, musíte sa poradiť so svojím lekárom. Odporúčaný príjem rybieho oleja v kapsulách je 1 až 2 kapsuly, 2 až 3 krát denne s jedlom po dobu jedného mesiaca.

Ľudia s problémami štítnej žľazy alebo vysokými hladinami vitamínu D a vápnika by sa mali vyhnúť tomuto oleju. Neužívajte tieto doplnky na prázdny žalúdok. Môžu ľahko viesť k zažívacím problémom. Nikdy neužívajte rybí olej s multivitamínmi!

ZDROJ:.newdailyrecipes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>