Tento nápoj bude spaľovať žalúdočný tuk 4x rýchlejšie, dokonca zabráni rakovine, zlepší energiu a odstráni toxíny

Matcha  alebo maccha je jemne mletý, jasný smaragdový zelený čajový prášok.

Je to prirodzený, ekologický zelený čaj, ktorý je srdcom slávneho japonského čajového obradu už viac ako 900 rokov. Budhistickí mnísi ctili matcha čaj ako „zdravotný elixír“ pre svoj potenciál zvýšiť koncentráciu a zlepšiť metabolizmus.

Pochádzajúceho z Číny v 9 th  storočia, matcha bol používaný ako liek na liečenie rôznych chorôb. Jeho slovo však v Číne nejako uplynulo. Až po tom, ako budhistickí mnísi zen z Japonska si na konci dvanásteho storočia realizovali svoj skutočný potenciál.

Zbery sa vykonávajú ručne, aby sa zabezpečil výber najmladších a najmenších listov pre najkvalitnejší čaj. Na rozdiel od ostatných zelených čajov, listy používané na zápas sú stručne parou chránené proti oxidácii a zachovávajú ich chuť a nutričný obsah.

Po tom, čo bola v Japonsku cenená už desiatky rokov, nedávno matcha získala uznanie v západnom svete pripisujúc jedinečnú chuť a pozoruhodné terapeutické vlastnosti.

výhody

Energia + kľud

Matcha čaj je jedinečný, pretože proces stínovania a zberu zvyšuje obsah L-Theaninu, aminokyseliny, ktorá pomáha vyrovnávať kofeín. Zatiaľ čo matcha môže obsahovať rovnaký kofeín ako ostatné druhy čaju, je známe, že L-Theanine vytvára pokoj bez ospalosti.

Antioxidanty

Ďalšou výhodou pre spoločnosť Matcha je vysoká koncentrácia antioxidantov. Jedna štúdia zistila, že Matcha má 137-násobok polyfenolov (najmä epigallocatechín galát (EGCG)) ako bežný zelený čaj. V skutočnosti tento typ zeleného čaju obsahuje viac ako 60x antioxidantov zo špenátu a 7x antioxidantov vysoko kvalitnej horkej čokolády.

Existujú určité dôkazy, že tieto polyfenoly môžu mať ochranný účinok proti niektorým druhom rakoviny.

Strata váhy

EGCG, ktoré sa nachádzajú vo vysokých koncentráciách v spoločnosti Matcha, dokázalo, že zvyšuje rýchlosť spaľovania tuku ako energie a tiež znižuje tvorbu nových tukových buniek. Ďalšie štúdie ukázali, že katechíny v spoločnosti Matcha zvyšujú telesnú rýchlosť spaľovania kalórií každý deň a počas cvičenia ponúkajú ďalšie výhody pri spaľovaní tukov.

Zdravé srdce

Štúdia z roku 2011 v časopise American Journal of Clinical Nutrition ukázala, že katechíny v zelenom čaji mali významný vplyv na zníženie LDL cholesterolu. Koeficient v roku 2013 tiež ukázal, že pravidelná spotreba zeleného čaju bola spojená s nižším krvným tlakom a zníženým rizikom mŕtvice.

Sila mozgu

Je známe, že L-Theanín v zelenom čaji pomáha stimulovať alfa mozgové vlny. Tieto vlny sú známe svojou schopnosťou pomôcť zvýšiť zameranie a koncentráciu.

Zdroj chlorofylu

Proces zatienenia listov Matcha vytvára zvýšené množstvo chlorofylu, čo ukázalo, že niektoré predbežné výskumy môžu pomôcť telu eliminovať ťažké kovy a iné škodlivé nánosy. Výskum stále chýba v tejto oblasti, ale mnoho alternatívnych lekárov odporúča na tento účel Chlorofyl.

Zdravie kože

Rovnaké antioxidanty, ktoré zabezpečujú ochranu zeleného čaju vrátane epigalokatechínového galátu (EGCG), môžu tiež pomôcť pri podpore zdravia kože znížením zápalu a voľných radikálov, ktoré urýchľujú starnutie pokožky.

Prevencia rakoviny

Matcha pomáha pri prevencii rakoviny, ktorá sa vyznačuje prítomnosťou  epigalokatechín-galátu (EGCG) s chemoprevenčnými vlastnosťami.

Ochrana proti HIV

Epigallocatechin prítomný v matcha je tiež účinný pri prevencii HIV. Okrem toho spotreba čaju matcha môže tiež pomôcť pri ochrane mozgu HIV pacientov. Tento obranný úkon pripisuje penetračnej sile epigalokatechínu cez hematoencefalické bariéry, čo nie je možné pre komerčne dostupné antiretrovírusové lieky.

Slovo opatrnosti!

Matcha je zdravý zelený čaj s mnohorozmernými výhodami. Obsahuje však určité množstvo kofeínu, ktoré môže u niektorých citlivých jedincov spôsobiť alergické reakcie. Alergické reakcie môžu zahŕňať hnačku, srdcovú arytmiu a syndróm dráždivého čreva. Kofeín môže tiež spôsobiť interakcie liekov na základe spotrebovanej dávky. Ak ste novým partnerom a neviete o jeho citlivosti, je vždy vhodné zabezpečiť prirodzenú bdelosť pri prvom skúšaní. Pred zvážením čaju matcha na terapeutické účely by odborné lekárske stanovisko vždy pomohlo lepšie pochopiť jeho účinky najmä počas osobitných podmienok, ako je tehotenstvo a laktácia.

 

ZDROJ:fitbodycenter.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>