Tento červený zázrak vyrieši radu zdravotných problémov

Ten kto kladie svoje vlastné zdravie na prvé miesto, a to je správne. Udržiavanie zdravia však už nie je ľahké, najmä keď starneme. S pribúdajúcim vekom sa zhoršuje fungovanie nášho tela a môže to viesť k problémom, ako sú strata zraku alebo kolorektálne problémy. V starobe je tiež hlavným problémom to, že toxíny sa z tela neodstraňujú, čo môže viesť k ochoreniu pečene. Má to tiež negatívny vplyv na našu pohodu.

Existuje dobre známa a ľahko dostupná rastlina, ktorá môže tieto problémy ľahko vyriešiť. Táto rastlina nie je nič iné ako červená repa. Tentoraz sa dozviete o prospešných vlastnostiach repy a recepte na veľmi chutný šalát z cvikle, ktorý je zaručene zdravý!

Užitočné vlastnosti cvikly

Červená repa zlepšuje krvný obeh a posilňuje tak kardiovaskulárny systém, pretože môže prenášať užitočnejšie látky. Tiež obsahuje betaín a tryptofán. Majú upokojujúci účinok a pomáhajú bojovať proti stresu. Táto zelenina tiež obsahuje vysoké hladiny antioxidantov, ktoré chránia bunky pred napadnutím vonkajšími voľnými radikálmi a zlepšujú pohodu.

A tu je recept na vitamínový šalát z červenej repy, ktorý si môžeme každý deň pripraviť!

zloženie:

  • 2-3 cvikle
  • 2 cibule
  • panenský olivový olej
  • ocot
  • soľ (podľa chuti)

príprava:

  • Cviklu očistite a varte v mierne osolenej vode. Potom ju nakrájajte na plátky, ktoré nie sú príliš veľké a vložte do misky.
  • Nasekanú cibuľu pridajte do repy, pridajte olivový olej, potom ocot a soľ. Najlepšie je nechať šalát pripravený na hodinu a potom ho zjesť.

Tento vynikajúci šalát je nielen vynikajúci, ale tiež pomáha črevám a pečeni a zlepšuje zrak.

Nezabudnite do svojho jedálnička zaradiť cviklu!

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku. Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výlučne po konzultácii s vašim lekárom.

ZDROJ:bidista.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>