Tehotenský test z drogérie alebo lekárne už nepotrebujete. Vieme efektívne a domáce metódy, ako zistíte či ste tehotná bez výdavkov na test

Ak máte v súčasnosti podozrenie, že ste tehotná, tieto jednoduché domáce testy vás okamžite dostanú z pochybností.

Už nečakajte a urobte ich!

Pred prvým omeškaním nášho obdobia je prvou vecou, ​​o ktorej si myslíme, že „budem tehotná?“. Zatiaľ čo existuje veľa ďalších faktorov, ktoré môžu ovplyvniť omeškanie alebo nepravidelnosť menštruačného obdobia, napríklad stres a niektoré zdravotné ťažkosti. Na druhej strane, ak stále nechcete mať dieťa, budete tiež chcieť vedieť, či ste tehotná alebo nie. Domáce testy vám môžu pomôcť, keď už nemôžete čakať, a chcete sa zbaviť „už“ pochybností.

Aký je vedecký základ domácich tehotenských testov?

Pri všetkých tehotenských testoch sa požaduje prítomnosť „tehotenského hormónu“ nazývaného „ľudský chorionický gonadotropín“, ktorý sa vylučuje močom. Tento hormón sa uvoľňuje, keď žena očakáva dieťa, a to je jeho množstvo v moči, ktoré určuje, či je tehotná alebo nie.

Pred vykonaním testov

Nezabudnite, že používate domáce metódy a výsledky budú závisieť od použitých materiálov a spôsobu, akým vykonáte testy. Napríklad pri testoch, ktoré sa robia močom, sa vždy odporúča použiť prvý raňajší moč pre väčšiu presnosť.

Tu uvidíte 7 domácich tehotenských testov, ktoré môžete robiť doma bez rizika

Samozrejme, nezabudnite navštíviť lekára neskôr, aby ste potvrdili svoje tehotenstvo prostredníctvom krvných testov a iných vyšetrení.

1.Urina v sklenenej nádobe

V tomto teste sa budete musieť vymočiť do sklenenej fľaši, ktorá musí byť úplne suchá a čistá. Zakryte ju a nechajte ju v chladničke cez noc, alebo aspoň niekoľko hodín, kým sa ochladí. Ak sa na povrchu vytvorila biela pena, potom ste tehotná. Existujú ženy, ktoré opisujú peny ako „častice“, pretože sa nestanú ako také peny, ale vyzerajú ako séria bielych častíc. Ak sa táto pena alebo častice dostanú dole, výsledok je negatívny.

2. Olej

Zahŕňa sa rozliatie oleja do pohára s močom. Ak sa pri nalievaní oleja kvapky začnú spájať a tvoria len jednu „veľkú kvapku“, znamená to, že ste tehotná. Naopak, ak je olej rozdelený na malé kvapky, výsledok bude negatívny.

3. Cukor

Veľmi podobný predchádzajúcemu testu, ale s cukrom. Do nádoby položte tri veľké lyžice cukru. Teraz vylejete moč na cukor a spozoruješ, čo sa stane. Ak sa cukor rozpustí, výsledok je negatívny, ale ak sa vytvárajú bloky alebo hrudky, ste tehotná.

4. Chlór

Veľmi opatrne, umiestnite chlór do dokonale čistej nádoby bez akejkoľvek inej látky. Kedy spoznáte výsledky? Ak je zmes moču a chlóru sotva zmenená alebo produkuje veľmi malé zmeny farby a konzistencie, potom nie ste tehotná. Výsledok je pozitívny, keď chlór reaguje a zmes začne pôsobiť ako šum alebo pena.

5. Ocot

Je to jeden z najbežnejších a najjednoduchších domácich testov, pretože v domácnosti nikdy nie je nedostatok octu. Do prvého moču ráno a v čistej nádobe by ste mali pridať lyžicu octu a nechať stáť 20 minút bez trepania. Ak po tejto dobe vznikne pena a zmes zmení farbu, potom je to tehotenstvo. Ak na druhej strane nie je žiadna zmena hustoty a sfarbenia, potom je test negatívny.

6. Listy púpavy

Umiestnite do nádoby niekoľko listov byliny nazývanej púpava, ktorú možno získať v každej predajni byliniek. Listy by nemali byť vystavené slnečnému žiareniu, pretože výsledky môžu byť zmenené. Potom umiestnite moč na listy, ktorý ich úplne zakryje, aby boli úplne ponorené. Nechajte stáť 10 minút. Ak sa sfarbenie listov zmení a červené škvrny sa objavia na listoch, je to preto, že výsledok je pozitívny.

7. Zubná pasta

Na tento test budete musieť umiestniť trochu zubnej pasty na čistú platňu. Na zubnú pastu pridajte niekoľko kvapiek moču. Ak po niekoľkých minútach zreagujú, to znamená, že začnú tvoriť nejakú penu alebo bublinky, potom ste tehotná. Ak sa nič nestane a všetko zostane rovnaké, nedošlo k tehotenstvu.

Tieto domáce testy boli vykonané pred mnohými rokmi a mnohé z nich boli vykonané našimi babičkami, keď nebolo také ľahké ani rýchlo zistiť, či bola žena tehotná. Okrem výsledkov týchto testov je dôležité venovať pozornosť symptómom, ktoré vaše telo ukazuje. Mnohokrát sú príznaky tehotenstva najlepším testom. Vedela som, že som tehotná, napríklad, keď som ešte dojčila svoju prvú dcéru a mala som bolesť bradaviek. Tam som si bez váhania uvedomila, že čakám ďalšie dieťa. Neváhajte čo najskôr konzultovať so svojím lekárom, aby ste vykonali všetky relevantné testy, a tak potvrďte, či je výsledok pozitívny alebo nie.

ZDROJ:awarenessremedies.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>