Táto žltá maska na tvár sa stala veľkým hitom. Keď si ju umyjete zistíte, že vaša pleť je presne taká, po akej ste snívali

V tomto článku vám predstavíme domácu masku, ktorá vám môže pomôcť vyriešiť množstvo problémov, vrátane: ekzému, akné, zápalu, začervenania, tmavých škvŕn, kruhy pod očami, nechcených chlpov a vrások. Táto maska ​​osvetľuje vašu pokožku a odstraňuje póry. Je to maska ​​proti starnutiu, ktorá bojuje s vráskami, zatiaľ čo je vaša pleť ponechaná jemná a hladká. Táto maska ​​je vyrobená z prísad, ktoré môžete nájsť kdekoľvek a hlavnou je kurkuma.

Kurkuma je korenie, ktoré je oranžovo-žltej farby a silnej chuti. Väčšinou sa vyskytuje v práškovej forme. Pochádza z Indie, kde sa jej korene zhromažďujú, prebublávajú a potom sušia v super-horúcich peciach. Rozdrvia sa na jemný prášok, keď sú úplne suché. Tento prášok je mimoriadne silný a účinne škvrny bez ohľadu na to, s čím prichádza do styku. To je dôvod, prečo ho mnoho ľudí pravidelne používa ako činidlo na farbenie, napriek tomu, že je viac rozšírené a používa sa hlavne ako korenie na ochutenie potravín.

Je veľmi dôležité, aby ste počas liečby mali oblečené nejaké staré oblečenie, aby ste si ho nepoškodili. Takisto musíte nosiť rukavice, pretože nechty a koža začnú žltnúť.

Budete potrebovať

  • malú misku
  • čajovú lyžičku
  • múku
  • kurkuma
  • mandľový olej
  • mlieko

Postup

Do misy položíme 2 lyžice múky a 1 čajovú lyžičku kurkumy. Potom pridajte 1 polievkovú lyžicu mandľového oleja a toľko mlieka, koľko potrebujete, aby ste získali krémovú konzistenciu, ktorá nebude veľmi roztrúsená alebo hustá. Akonáhle sú tieto štyri zlúčeniny kombinované, vaša maska ​​je pripravená!

Buďte opatrní s očami a obočím, pretože táto maska ​​odstraňuje vlasy na tvári. Aplikujte ju pod očné zóny, ale musíte sa uistiť, že sa nedostanete blízko vašich rias! Nechajte masku 20 minút a potom ju opláchnite vlažnou vodou. Očistite tvár suchým bavlneným uterákom. Potom, čo odstránitete masku, môžete si všimnúť, že vaša pokožka bola mierne žltá. Umyte si tvár ešte raz, ale tentokrát používajte jemný čistiaci prostriedok, aby ste sa mohli zbaviť akýchkoľvek zostávajúcich zvyškov a potom dať ľahké mlieko.

Použite túto žltú masku aspoň raz týždenne. Veľmi pozitívne výsledky si všimnete veľmi rýchlo!

ZDROJ:newdailyrecipes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>