Táto žena si dala medzi pery cesnak na 5 minút. Keď zistíte prečo, začnete to robiť aj vy

Svätá pravda. „Všetko je na niečo, cesnak je na všetko.“ O rôznych skvelých účinkoch a využitiach cibule sme vám už písali, teraz sa teda pozrieme na cesnak. Nie každý je milovníkom tohto zdravého zázraku.

Ak ním ste, máte vyhrané, ak nie, mali by ste sa nad tým čo najskôr zamyslieť. Navyše, sychravú jeseň sa už prihlásila. Pokiaľ na vás začnú liezť choroby, skúste sa radšej obrniť prírodné lekárňou! Veď predsa, uchráni vás dokonca aj pred upírmi. To znamená, že má naozaj nadprirodzené účinky. Neveríte?

Odkiaľ pochádza? To úplne isté nie je, ale pravdepodobne zo Sibíri. Už stáročia sa používal na podporu imunity, vitality, dokonca aj sily. Je známy tiež ako „ruský penicilín“.

Prírodné antibiotikum

Pre niekoho zapáchajúce a nepríjemne štipľavé, pre niekoho chutné antibiotikum, ktoré má ale najväčšiu silu v surovom stave. Práve ten zápach, mnohým teda prekážajúce, spôsobuje alicín, ktorý cesnak obsahuje a ktorý mu vlastne dodáva tieto geniálny vlastnosti. Alicin cesnak v podstate ani neobsahuje, vzniká len pri „porušenie“, kedy vzniká. Teda prehltnúť celú cesnak veľký význam mať nebude, najlepšie je ho pokrájať, pretlačiť či dobre požuť. Nielenže je to silné antibiotikum, je to silný protivník aj proti parazitom, kvasinkám, vírusom či plesniam.

V čom všetkom vám pomôže?

Počas práve prebiehajúceho chrípkového obdobia je cesnak vecí, ktorá vám doma naozaj nesmie chýbať. Máte upchatý nos? Stačí sa zhlboka nadýchnuť pachu cesnaku, nos sa vám uvoľní možno lepšie ako bájne kvapky z všadeprítomných reklám, ktoré sú zvyčajne navyše ešte aj úplne návykové. Ak máte problém s dýchacími cestami, najlepší spôsob je, ak si dáte nakrojeným cesnak medzi zubami a budete dýchať jeho arómu. Liečivá sa dostanú do pľúc a okamžite začnú pracovať.

Cesnak všeobecne pomáha pri čistení tela, údajne má aj protirakovinové a protinádorové účinky.

Pomáha tiež pri akné – zníži zápal, či dokonca problematické miesta úplne vylieči a hlavne prečistí.

Poradí si aj s tukmi, krvnými zrazeninami, nepriateľom cholesterolom či krvným tlakom, … Prekrví aj myseľ a dokonca pomáha pri znižovaní hladiny cukru v krvi.

Bradavice či kurie oká. Každý, už mal tú česť sa s nimi bližšie zoznámiť, vie veľmi dobre, aký je problém sa ich zbaviť. Prípravky z lekárne sú nielen príliš agresívne, ale hlavne častokrát neúčinné. Skúste si bradavice potierať cesnakom kým nezmizne, prípadne je takto šikovne prelepiť na noc.

Ako jesť cesnak?

Ako sme už spomenuli, cesnak sa má jesť v surovom stave, ak z neho chcete využiť všetko dobré. Neodporúča sa to s konzumáciou ani preháňať. Dajte si pozor aj na starý cesnak, ktorý spoznáte tak, že už nemá sviežu zelenú stonku v stredu. Pri varení síce cesnak dodá úžasnú chuť, ale stratí tak značnú časť svojich účinkov.

Čo môže byť lepšie, ako hrianky s cesnakom? Kto si raz dá, už iné hrianky snáď jesť ani nebude … Ak vám vadí cesnakový zápach z úst (prípadne vašej drahej polovičke, spolužiakom či kolegom), mal by pomôcť kúsok mlieka.

A čo medvedí cesnak? Jeho sezóna momentálne síce nie je, ale akonáhle nadíde, nájdite si trochu času a vybehnite niekam nazbierať. Skôr, než ho uvidíte, ho určite ucítite.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>