Táto žena každý deň pred spánkom položí pod posteľnú plachtu mydlo. Pozrite sa, prečo to robí

Táto metóda sa zdá byť zvláštna, ale ako sa ukáže, uvedenie mydla pod plachtu počas spánku má svoje ospravedlnenie. Neexistuje žiadny vedecký dôkaz, ktorý by potvrdil jeho účinnosť, ale ľudia, ktorí sa o to pokúsili, sú prekvapení jeho účinkami.

Syndróm nepokojných nôh

Určite ste počuli o syndróme nepokojných nôh (RLS) vďaka jednej reklame v televízii. Symptómy sa zvyčajne zhoršujú v noci. To je sprevádzané pohybmi končatín počas spánku. Odhaduje sa, že nato môže trpieť 5% obyvateľstva. Nie je známe, odkiaľ problém pochádza. Príznaky sa pripisujú niektorým liekom, cukrovke, chronickej venóznej insuficiencii alebo dokonca génom.

Pokiaľ ide o liečbu, najbežnejšou liečbou je nedostatok železa alebo dysfunkcia dopaminergného systému. Používa sa aj nefarmakologická liečba, napríklad pri zmene životného štýlu. Aj masáže a lymfatická drenáž.

Zrejme je najlepšie kúpiť levanduľové mydlo, možno je to upokojujúci zápach? Alebo možno ide o tlak, ktorý spôsobuje mydlo a tým pomáha bojovať proti účinkom RLS. V každom prípade, ak máte tento problém, môžete vyskúšať tento spôsob, pretože nestratíte veľa. Vložte mydlo pod posteľnú plachtu na noc a problém môže zmiznúť. Možno je to len placebo efekt.

Je zaujímavé, že podľa prieskumu „doktorov“, ktorý bol vykonaný na Twitteri, toľko ako 42 percent ľudí s RLS pripustilo, že po umiestnení mydla pod plachtu, pocítili úľavu.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>