Táto obyčajná, malá „burina“, ktorá sa plance kdekoľvek pod nohy, je jednou z najužitočnejších rastlín na svete! Sami, sa o tom presvedčte

Tu je návod, ako môžete plne využiť túto burinu. Budete ohromení na výsledkoch!

Skorocel je rastlina, ktorá rastie v našej záhrade alebo na chodníku – zvyčajne na ňu stúpame alebo sa pokúšame zbaviť sa tejto buriny.

Nedávny výskum však ukázal, že rastlina je viac ako len burina – v skutočnosti je plná potrebných živín, ktoré sú veľmi užitočné pre naše zdravie.

Skorocel môže rásť doslova kdekoľvek a dokonca ho možno vidieť aj na staveniskách a na hromadách štrku.

Skorocel môže byť užitočný pre ľudí trpiacich celiakiou, alergiami, zápalom alebo bolesťou a môže zmierniť množstvo problémov s trávením.

Skorocel s koreňom je skvelý spôsob obnovenia flóry v čreve.

2 čajové lyžičky zmesi liečivých bylín skorocelu sa naplní vriacou vodou a lúhujeme pol hodiny. Pije sa 10 dní 50 mililitrov pol hodiny pred každým jedlom. Stačí keď nápoj bude mať izbovú teplotu.

Ďalšie užitočné vlastnosti skorocelu

Jeho listy keď obaríme s vriacou vodou, môžeme aplikovať na rany, vredy a popáleniny.

Teplý vývar sa používa pre sedacie kúpele pri liečbe hemoroidov a gynekologických zápalov.

Infúzia skorocelu sa odporúča na liečbu kašľa.

Táto rastlina má silný protizápalový účinok. Na terapeutické účely sa používajú všetky nadzemné časti rastlín: listy a stonky. Môžete si pripraviť nápoj podľa tohto receptu. Dve polievkové lyžice potrebujeme na prípravu tohto lieku, zalejeme 1 litrom vriacej vody a nechá sa ochladiť. Pijeme  1 pohár 2-3 krát denne.

 

ZDROJ:budetezdorovy.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>