Táto magická zložka zničí plak, zubný kameň a zabije všetky škodlivé baktérie v ústach

Jednou z najstarších techník čistenia zubov je čistenie olejom. Používa sa už niekoľko storočí ako prírodné ošetrenie na čistenie a bielenie zubov, ako aj na podporu zdravia zubov a odstránenie škodlivých baktérií z ústnej dutiny.

Používanie oleja je mimoriadne prospešný pri mnohých podmienkach vrátane kožných problémov, artritídy, bolesti hlavy, astmy, hormonálnej nerovnováhy, infekcií atď. Ale čo je najdôležitejšie, je to vynikajúca prírodná zložka, ktorá zlepší vaše zdravie ústnej dutiny, vylieči Vaše citlivé ďasná a výrazne bieli zuby.

Ako vykonať tento postup

Postup je veľmi jednoduchý. Všetko, čo potrebujete, je pár čajových lyžičiek kokosového, sezamového alebo olivového oleja. Olej udržte v ústach asi 15-20 minút, vypľujte ho a opláchnite. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov vykonajte tento postup každé ráno pred raňajkami. Ak máte nejaké vážnejšie problémy so zubami, môžete to urobiť pred každým jedlom.

Postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 1. Vložte 1-2 čajové lyžičky oleja do úst.
 2. Nechajte 20 minút. Je dôležité, aby to bolo 20 minút a nie menej, pretože bolo dokázané, že 20 minút je dosť pre prelomenie plaku a baktérií. Olej zostane silnejší a mliečny a pri vypľutí by mal byť krémovo biely.
 3. Uistite sa, že olej neprehĺtate, pretože je potiahnutý toxínmi, baktériami a inými škodlivými látkami.
 4. Opláchnite dobre vlažnou vodou.
 5. Akonáhle skončíte, vyčistite zuby.

Doplnkový tip:

Ak nemôžete zvládnuť chuť oleja v ústach, môžete k zlepšeniu chuti pridať kvapku alebo dva z vášho obľúbeného éterického oleja. Môžete použiť mätu, škoricu alebo akúkoľvek chuť, ktorej dávate prednosť.

Ako funguje tento trik?

Mali by ste vedieť, že vaše slinné žľazy uchovávajú toxíny a keď si dávate olej, sťahuje sa produkcia sliniek a toxíny vo vašich slinách sú uviaznuté v oleji a po vypláchnutí oleja vystúpia z vášho systému.

Kokosový olej má antibakteriálne vlastnosti a oveľa miernejšiu chuť v porovnaní s inými olejmi, čo je dôvod, prečo mnohí odborníci na orálne zdravie ho odporúčajú.

Pravidelné používanie oleja spôsobí, že vaše zuby budú biele a hladšie a odstránia všetky stopy plaku.

Odborníci odporúčajú používať kokosový olej pre tento postup vďaka mnohým zdraviu prospešným vlastnostiam. Okrem zlepšenia vášho ústneho zdravia vám pomôže aj s:

 • Hormonálna nerovnováha
 • Kandidové infekcie
 • Tráviace problémy
 • Suchá koža
 • Celulitída
 • Vrásky a vekové škvrny
 • Vyrovnaná hladina cukru v krvi a nízka hladina energie
 • Alzheimerova choroba
 • Vyvážite si HDL a LDL cholesterol (zvyšujete prvý a znižujete druhý)

 

ZDROJ:reflectionofmind.org

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>