Táto kvetina by mala byť v každej rodine! A to je dôvod, prečo …

Prakticky každý, kto miluje pestovať domáce rastliny, má kvetinu ako pelargónie na okennom parapete. Už dlho sa verí, že uprednostňuje teplú, pokojnú a útulnú atmosféru vo vašej domácnosti.

Astrológovia tvrdia, že pelargónie neumožňuje šíriť zápornú energiu, chráni pred hádkami, klebetami a chráni váš domov pred nežiadúcimi hosťami. Táto rastlina má upokojujúce a protistresové vlastnosti, vďaka čomu sú ľudia mäkší, trpezlivejší a láskavejší. To tiež priťahuje finančné blahobyt a stabilitu do domu.

V našom článku vám povieme 9 dôvodov, prečo by ste mali mať vo svojom dome určite muškáty.

Naši múdri predkovia vnímali pelargónie ako symbol tepla a pohodlia v dome. Je skutočne ťažké predstaviť si parapet v ruskej hornej miestnosti bez pelargónie. Mimochodom, podľa astrológov, pelargónie chráni pred „zlým okom“, uhasí akékoľvek negatívne energie v dome, je považovaný za talizman, chráni dom pred inváziou rôznych nezvaných hostí a uhasí hádky. Geranium robí ľudí viac tolerantnými a laskavejšími. Tajomstvo žien dá 9 dôvodov, prečo by táto kvetina mala byť v každom dome.

Užitočné vlastnosti muškátov

1. Vôňa kvetu pomáha zmierniť depresiu a posilňuje nervový systém. Ak dáte hrniec muškáty v miestnosti, kde sa nachádza geopatogénna zóna, bude závod neutralizovať všetky jeho škodlivé účinky.

2. Geranium pomáha v láske – pre to musíte dať šarlátový pelargónie kvet milovaný. Aby mohol milenec alebo milenec oplácať, muškát musí zostať s ním v dome. Veci o vymenovaní, o ktorých ste hádali … Pozdrav z budúcnosti: 5 brilantných gizmos, jasne pred ich časom … Dôkaz, že nie všetky deti vyzerajú ako sladké mačiatka …

3. Listy pelargónie obsahujú vo svojom zložení esenciálny olej, aby sa o tom postaralo, stačí si otrieť list prstami. V lete je na slnku obzvlášť silne pridelená ropa. Preto môže byť zariadenie chránené pred prehriatím. To je veril, že ak pelargónie je na ulici, potom v horúcom suchom počasí pri západe slnka, je ľahké si všimnúť, žiara nad ním. Esenciálne oleje aktívne vylučované muškátmi dávajú podobný účinok.

4. Geranium listy nemajú rád mory, muchy a iný hmyz. Geranium pre zbavenie sa hmyzu sa odporúča trieť domáce zvieratá.

5. Môžete použiť muškáty na liečbu bolesti hlavy a nachladnutia. Táto rastlina čistí vzduch, zabíja škodlivé baktérie. Na to, aby ste sa cítili viac povzbudení, stačí každý deň sedieť 10 minút vedľa rastliny. Na čistenie vzduchu môžete použiť pelargónický olej, ktorý sa predáva v lekárňach. V aróme lampy bude stačiť iba 3 – 4 kvapky.

6. Geranium olej reguluje hormonálny metabolizmus. To tiež vzrušuje zmysly, takže môžete kvapkať 5 kvapiek pelargónie olej do aroma lampy počas romantickej večere.

7. Muškát je veľmi užitočný pre ľudí s problémami spojenými s nervovým systémom, trpiacim hypertenziou, nespavosťou, gastrointestinálnym a srdcovým ochorením. Geranium poskytuje významnú pomoc pri chorých žlčníkoch a pečeni. Pelargónie list pripojený k boľavé miesto bude zmierniť otitis bolesti, radiculitis a bolesti zubov.

8. Ľudoví liečitelia zubov odporúčajú, aby ste si nechali pelargónie v ústach, ale zviazali ju na líce. Keď sú listy radiculitídy rozdrvené, potom sa aplikujú na chrbát ako obklad. Takýto obklad je spojený so zvýšeným tlakom na rameno (miesto, kde je pulz).

9. Len rast v pelargónie, podľa liečiteľov, zabraňuje vzniku nádorov. A parapsychológovia hovoria, že pelargónie zušľachťuje ľudské biopoly narušené chorobami.

ZDROJ:babushkinysekretiki.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>