Táto každodenná aktivita spôsobila slepotu u viacero žien a mužov. Dajte pozor, toto sa môže veľmi ľahko stať aj vám

Lekári boli najskôr zmätení: prečo bolo toľko žien vo veku 22 a 44 rokov, ktoré prichádzali do ambulancie a sťažovali sa na dočasnú blbosť? Tieto príhody sa často vyskytovali, niekedy to trvalo takmer 15 minút.

Výskumníci vykonali MRI, skenovanie srdca a mnoho ďalších testov bez toho, aby našli odpoveď, ktorá mala zmysel. Preto začali skúmať životný štýl týchto žien. To, čo zistili, bolo úplne úžasné.

Príčina? Používanie mobilných telefónov pred spaním. Všetci sme spravili náš spravodlivý podiel na surfovaní po webe skôr, ako zaspali, a teraz lekári prepojili používanie telefónu s týmto modelom dočasnej slepoty. Žiaľ, jedna zo žien pokračovala v tejto škodlivej praxi aj po poznaní rizík.

Ďalší výskum, nám pomáha lepšie pochopiť, prečo používanie mobilného telefónu v noci spôsobuje tento bizarný problém. Bez toho, aby sme vedeli lepšie, väčšina z nás, ktorí kontrolujú naše telefóny v posteli, vytvárajú navyše ďalší tlak na jedno oko naraz. Pretože často ležíme na jednej strane, robíme jedno oko robiť prácu, zatiaľ čo druhá je zatvorená alebo pokrytá vankúšom alebo prikrývkou.

V dôsledku toho existuje rozdiel medzi množstvom svetla prijímaného oboma očami. Jedno oko si zvykne na tmu, zatiaľ čo druhé sa zvykne na jas obrazovky. Akonáhle konečne spíme, tento rozdiel medzi očami zamieňa mozog. Nie je schopný rozlišovať medzi dennou a nočnou dobou.

 Je zrejmé, že tento zmätok môže viesť k príznakom dočasnej slepoty av najhoršom prípade dokonca môže spôsobiť trvalé poškodenie očí.

JE TO TO, ČO CHCEME UROBIŤ PRE NAŠE OČI?

Mali by sme rýchlo prijať najnovší fakt, pri ktorom nemyslíme na nepriaznivé účinky na zdravie. Svetlo, ktoré pochádza z obrazoviek LED na našich mobilných telefónoch, je teraz absorbované oko v množstvách väčších ako kedykoľvek predtým. Ale je to bezpečné?

Pretože je to tak nové, uniklo upozorneniu mnohých očných lekárov. Pomaly, ale určite, ľudia začínajú si vziať na vedomie. Rovnako ako problémy so sluchom, ktoré spôsobujú, dlhodobé vystavenie svetlu mobilného telefónu vedie k zvyšujúcemu sa poškodeniu očí.

Hrozná správa od niektorých lekárov pacientov s poškodením očí tak ťažkými, že šošovky mladších očí vyzerajú ako šošovky starších.

Mobilný telefón nie je len spojený s poškodením očí. Výskumníci na Harvarde tiež objavili prepojenie medzi svetlom mobilného telefónu a množstvom iných chorôb. Patria medzi ne obezita, cukrovka, srdcové choroby a rakovina.

Je príliš ľahké držať sa nezdravých návykov, ale stojí za to všetko, čo riskuje, že sa nekonečne pohybuje na Facebooku? Ešte nevieme všetky detaily, ale jedna vec je jasná: akonáhle sa dostanete pod perinu, telefón by mal byť odložený.

NEZABUDNITE ZDIEĽAŤ TIETO DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE SO SVOJIMI PRIATEĽMI A RODINOU.

zdroj:.healthylifeidea.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>