Táto geniálna šťava očisťuje tepny a ochráni vás pred srdcovým ochorením!

Pochádza z Iránu do Himalájí v severnej Indii a od pradávna sa pestuje po celom stredomorskom regióne. Jedná sa o granátové jablko (Punica granatum). Je to ovocný listnatý ker alebo malý strom, ktorý je členom rodiny Lythraceae.

Tieto ovocie uprednostňujú polosuché mierne mierne až subtropické podnebie a sú prirodzene prispôsobené regiónom s chladnými zimami a horúcimi letami.

Ovocie je červené a zaradené do kategórie bobule, ktoré majú priemer približne 5 až 12 cm (2-5 palcov). Sú okrúhle, so stonkou.

Kôra ovocia je nepožívateľná a hustá, ale ovocie je bohaté na stovky jedlých semien, ktoré sú známe ako aril. Tieto semená môžu byť konzumované surové alebo spracované na šťavu z granátového jablka.

Granátové jablká sú neuveriteľne výhodné plody, ktoré sú plné základných živín a ponúkajú silnú antioxidačnú silu, ktorá zabraňuje poškodeniu voľných radikálov.

Šálka ​​týchto semien má 144 kalórií a poskytuje vysoké množstvá draslíka, folátu, vitamínov C a K, 7 gramov vlákniny a 3 gramy bielkovín.

Šťava obsahuje silné zložky rastlín, ako sú punikagíny, zatiaľ čo semená majú vysoký obsah kyseliny punicovej. Prínosné živiny v týchto plodoch majú silné antibakteriálne a antifungálne vlastnosti a zabraňujú infekciám a chorobám.

Spotreba granátového jablka bojuje proti zápalu, zabraňuje obezite, rakovine a cukrovke 2. typu.

Navyše vedci zistili, že môžete znížiť krvný tlak piť 150ml šťavy z granátového jablka denne počas dvoch týždňov a tým znížiť riziko mŕtvice a infarktu.

Časopis Atherosclerosis publikoval štúdiu, ktorá odhalila, že extrakt z granátového jablka vám môže pomôcť znížiť riziko vzniku ochorenia srdca, pretože zabraňuje hromadeniu tuku a zhrubnutiu koronárnych artérií.

Výskumníci zistili, že granátové jablko ponúka nasledujúce výhody:

  • Znižuje tvorbu plakov v tepnách
  • Zabraňuje zväčšeniu srdca
  • Zabraňuje oxidačnému stresu
  • Inhibuje chemokín, chemický posol spojený so zápalom v artériách
  • Zabraňuje abnormalitám EKG
  • Znižuje nahromadenie lipidov v srdcovom svale

Navyše, ďalšia štúdia ukázala, že šťava z granátového jablka dokáže zvrátiť stenózu karotickej artérie o 29% v priebehu jedného roka!

Spotreba čerstvej šťavy z granátového jablka preto uvoľní tepny a zníži riziko srdcových ochorení. Tu je návod na prípravu lahodného pohára čerstvej šťavy z granátového jablka:

 ZDROJ:thehealthyfoodhouse.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>