Táto domáca zubná pasta vylieči choré ďasná a perfektne vybieli zuby

Ústna hygiena je mimoriadne dôležitá pre naše celkové zdravie, pretože zdravé ústa neumožňujú vstup infekcií do tela a nahromadenie zubného plaku je spojené so zvýšeným rizikom kardiovaskulárnych chorôb a zle zvládnutým diabetom.

Napriek tomu komerčné zubné pasty nie sú najlepšími alternatívami na udržanie zdravia ústnej dutiny, pretože sú bohaté na nebezpečné chemikálie, ako je triklosan, laurylsulfát sodný, fluorid, propylénglykol, dietanolamín a umelé sladidlá.
To, čo skutočne potrebujeme, nie je produkt, ktorý pôsobí ako mydlo pre naše zuby, ale produkt, ktorý ničí baktérie úplne prirodzeným spôsobom. Prírodné zubné pasty obsahujú prísady, ako je mäta a iné byliny, ktoré sú silné, prírodné osviežovače dychu, klíčky a bakteriálne kickery.

Preto je nasledujúca zubná pasta z kurkumy, mäty piepornej a kokosového oleja skvelým spôsobom, ako bieliť zuby, predchádzať zubnému kazu a zvrátiť ochorenie ďasien.

Kurkuma má silné protizápalové a antimikrobiálne vlastnosti a je bohatá na antioxidanty, takže účinne lieči bežné zubné problémy. Esenciálny olej mäty piepornej je mimoriadne účinný pri ničení anaeróbnych baktérií, ktoré sa darí v prostredí s nízkym obsahom kyslíka, napríklad v ústach, a ktoré môžu viesť k ochoreniu ďasien. Odstráni tiež zlý dych a zanechá čerstvú vôňu v ústnej dutine.

Kokosový olej má navyše silný antibakteriálny účinok, ktorý ničí baktérie v ústach a znižuje zápal.

Recept na zubnú pastu z kokosového oleja kurkumy

prísady :

  • 1 čajová lyžička kurkumy v prášku
  • 1 – 2 kvapky esenciálneho oleja mäty piepornej
  • 1 lyžica kokosového oleja

popis:

Všetko, čo musíte urobiť, je zmiešať vyššie uvedené zložky a pomocou pasty čistiť zuby namiesto zubnej pasty zakúpenej v obchode. Na prvý pohľad to môže byť zvláštne, pretože nepenuje ako zubné pasty, na ktoré ste zvyknutí, ale po chvíli budete ohromení jeho účinkami!

ZDROJ:naturotheek.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>