Sústreďte sa na týchto 9 príznakov, ktoré telo posiela, signalizujú, že vaša pečeň je poškodená

Pečeň je mimoriadne dôležitým a vnímavým orgánom. Je potrebné vedieť, že čím skôr si uvedomíte jeho poškodenie alebo poruchu, tým väčšia je šanca na jeho nápravu. Ako zistíte prvé príznaky problémov s pečeňou?

Bolesť brucha

Bolesť, zvracanie a nevoľnosť sú často spôsobené poškodením pečene. Konštantná nevoľnosť môže byť spôsobená hromadením prebytočných toxínov v tele, ktoré sa neodstránia v dôsledku nedostatočnej funkcie pečene.

Slabosť

Keď pečeň nie je schopná pracovať na primeranej úrovni, telo potrebuje oveľa väčšiu regeneráciu. Preto je sprevádzaná pocitom únavy a slabosti.

Problémy s trávením

Poškodená pečeň spôsobuje množstvo tráviacich problémov, ako je syndróm dráždivého čreva, potravinová intolerancia, hnačka, zápcha a nadúvanie.

Zmena farby moču

Ak je moč tmavožltý, oranžový alebo dokonca hnedý, môže to znamenať poškodenie pečene. Funkcie, ktoré poškodená pečeň nevykonáva, sa do istej miery prenášajú na obličky, čo ich veľmi zaťažuje.

Zmena farieb stolice

Stolička sa stane svetlo žltou alebo sivou. Ak uvidíte taký príznak, nezabudnite sa poradiť s lekárom.

Zmena farby pleti

Keď pečeň nefunguje tak, ako by mala, oči, pokožka a nechty zožltnú. Tento príznak takmer vždy naznačuje, že niečo nie je v poriadku s naším telom.

Svrbivá pokožka

Zvýšená citlivosť kože, vyrážky a svrbenie môžu byť tiež príznakom choroby pečene. Príznakom sú často aj zväčšené cievy.

Hnačka a krvácanie z konečníka

Pečeň, ak správne funguje, má vplyv na zrážanie krvi. Ak sú jeho funkcie narušené, môže dôjsť k krvácaniu z čreva.

Zadržiavanie vody

Hromadenie prebytočnej vody v tele, ktoré je spôsobené poškodením pečene, sa zvyčajne prejavuje iba na dolných končatinách. Nohy sa začnú zväčšovať.

ZDROJ.kobieceinspiracie.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>