Suchá koža na vašich rukách môže naznačovať tieto 3 ochorenia, neprehliadajte ich

Suchá pokožka ruky môže byť známkou ochorenia. Preto, ak je problém trvácny, nestačí len aplikovať hydratačné krémy. Musíte tiež ísť k lekárovi a nájsť príčinu problému namiesto liečby samotného symptómu, ktorým je suchá koža na rukách.

Suché ruky a hypotyreóza

Štítna žľaza produkuje hormóny, ktoré sú tiež dôležité z hľadiska tvorby nových buniek. Keď štítna žľaza nepracuje správne, koža ruky sa môže začať šúpať. Budú suché a drsné. Preto môže byť dôvodom na vyšetrenie štítnej žľazy, ale na to potrebujete lekársku pomoc.

Suchá koža ruky a cukrovka

Vysoká hladina cukru v krvi spôsobuje dehydratáciu tela – musíte chodiť na toaletu častejšie. Preto pokožka nedostane správne množstvo vody a tým začne byť suchá. Môžete si tiež všimnúť, že kožné praskliny sa ťažko liečia, čo je tiež dôležité si všímať pri diabete.

Svrbenie rúk ako príznak problémov s obličkami

Obličky sú čistiacim organizmom. Keď nepracujú správne v tele, toxíny sa zastavia. Môže sa prejavovať svrbením a suchou pokožkou na rukách.

Recept na domáci krém na ruky

Samozrejme, v prípade suchej pokožky na rukách je tiež dôležité ju správne hydratovať. Môžete si urobiť krém na ruky sami. To nielenže hydratuje pokožku, ale tiež sa postará o vaše ruky a robí ich mladšími. Môžete ju používať denne, a to nielen v prípade problémov so suchou pokožkou.

prísady:

  • vitamín E v kapsulách (2 kusy)
  • 20 g bambuckého masla
  • 20 g včelieho vosku
  • 100 g olivového oleja

príprava:

  1. Vosk sa rozpustí vo vodnom kúpeli a pridá sa olej a bambucké maslo
  2. Zmiešajte a keď sa všetko rozpustí, pridajte vitamín E
  3. Preneste do obalu a počkajte, kým vychladne

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>